اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بایوستار از مادربرد GAMING Z170X4 LGA-1151 پرده برداشت

۱۲۶۷ شماره اطلاع نامه : بایوستار از مادربرد GAMING Z170X4 LGA-1151 پرده برداشت ۱۳۹۴/۰۳/۰۲ بایوستار از مادربرد GAMING Z170X4 LGA-1151 پرده برداشت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بایوستار از مادربرد GAMING Z170X4 LGA-1151 پرده برداشت

بایوستار از مادربرد GAMING Z170X4 LGA-1151 پرده برداشت

کمپانی BIOSTAR رسماً از اولین مادربرد مبتنی بر چیپ ست های سری 100، که برای پذیرایی از نسل ششم پردازنده های Core اینتل آماده شده، پرده برداشت.

همان طور که از نامش پیدا است، مادربرد GAMING Z170X4 مبتنی بر چیپ ست Z170 و سوکت LGA 1151 می باشد و از نسل ششم پردازنده های اینتل با اسم رمز Skylake که برای عرضه در ماه سپتامبر برنامه ریزی شده اند، پشتیبانی می کند. با این حال بایوستار طراحی نهایی این محصول را به نمایش نگذاشته و حرارت گیر چیپ ست و برخی دیگر از بخشهای مادربرد GAMING Z170X4، از جمله درگاه ها به چشم نمی خورد.

در طراحی این مادربرد، مدار تغذیه ای با 2+4+12 فاز رگولاتور ولتاژ به چشم می خورد که ولتاژ را از یک کانکتور 8 پینی دریافت و سپس در اختیار پردازنده، ماژول های حافظه و دیگر اجزای برد می گذارد. اما دلیل استفاده از چنین تعداد بالایی ماژول حافظه، به حذف ماژول داخلی رگولاتور ولتاژ (IVR) از تراشه های Skylake بر میگردد و تراشه های Broadwell آخرین هایی خواهند بود که دارای ماژول داخلی رگولاتور ولتاژ هستند. حذف IVR از تراشه ها و انتقال آن به مادربرد، باعث کاستن از حرارت تولید شده توسط تراشه ها می شود و هم زمان می توان مدار تغذیه قوی تر و سفارشی تری را طراحی کرد. در سمت چپ سوکت پردازنده، 4 شکاف DDR4 جای گرفته است که می تواند حداکثر تا 64 گیگابایت حافظه رم (16 گیگابایت به ازای هر ماژول) را ممکن سازد.

بر روی برد سه شکاف توسعه PCI-e 3.0 x16 و سه شکاف PCI-e 3.0 x1 تعبیه شده است. همچنین سه شکاف NGFF M.2 به منظور پشتیبانی از درایوهای وضعیت جامد MSATA و با نرخ تبادل 10 گیگابایت بر ثانیه گنجانده شده است. جزئیات بیشتری از این محصول ارائه نشده است اما انتظار می رود طی نمایشگاه کامپیوتکس، شاهد معرفی این محصول و دیگر مادربردهای جدید، از سوی سایر برندها باشیم.

شهر سخت افزار