اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سبقت بی سابقه Colorful از سازندگان کهنه کار کارت گرافیک

۱۲۶۹ شماره اطلاع نامه : سبقت بی سابقه Colorful از سازندگان کهنه کار کارت گرافیک ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ سبقت بی سابقه Colorful از سازندگان کهنه کار کارت گرافیک فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سبقت بی سابقه Colorful از سازندگان کهنه کار کارت گرافیک

سبقت بی سابقه Colorful از سازندگان کهنه کار کارت گرافیک

اگر افزون بر قدرت، کیفیت، پایداری و قابلیت های متعدد، به دنبال کارت گرافیک هایی با زیبایی خاصی هستید، بدون شک محصولات Colorful یکی از آنهاست. حجم عرضه کارت های این کمپانی چینی به طرز حیرت انگیزی رو به رشد است و در نیمه نخست سال 2015، به طرز باور نکردنی از سد کهنه کارانی از جمله MSI ،ASUS و Gigabyte گذشته است.

Colorful در نیمه نخست سال 2015 از نظر حجم عرضه کارت گرافیک از MSI و Gigabyte پیشی گرفته است و انتظار می رود که از سد Asustek هم بگذرد و پس از Palit، از نظر حجم عرضه کارت گرافیک در جایگاه دوم قرار گیرد. از آنجایی که Colorful هم زمان می کوشد با جایگاهی که در بازار کارت گرافیک بدست آورده، در صنعت مادربرد نیز برای خود سهمی بدست آورد، پیش بینی می شود که به تهدیدی جدی برای Asustek و Gigabyte در بازار مادربردها تبدیل شود. این منبع در گزارش خود آورده در حالی که تقاضای جهانی برای کارت گرافیک کاهش یافته، در کشور چین این میزان پایدار است. سال گذشته در چین حدود 16 تا 17 میلیون کارت گرافیک به فروش رفته است که بیش از 50% حجم فروش جهانی را شامل می شود.

Colorful به طور عمده بر بازار چین متمرکز شده و ماهانه 500,000 کارت گرافیک به فروش می رساند و طبق برآوردها قادر خواهد بود که در سال 2015 میزان فروش خود را جمعاً به پنج میلیون کارت برساند. در آن سو Galaxy ماهانه 400،000 تا 500،000 کارت گرافیک روانه بازار می کند و پیش بینی می شود که به پنج میلیون کارت در سال 2015 برسد. همچنین پیش بینی می شود که Zotac در همین بازه زمانی سه میلیون کارت بفروش برساند. Asustek در سال 2014 پنج میلیون کارت گرافیک عرضه کرده است و پیش بینی می شود که این میزان در سال 2015، در همین محدوده باقی بماند. اما با توجه به رشد بی سابقه تقاضاً برای کارت گرافیک در پر جمعیت ترین کشور جهان، پیش بینی می شود که Colorful و Galaxy از Asustek پیشی بگیرند.

در سال 2014 کمپانی Gigabyte ا3.6 میلیون و MSI ا2.9 میلیون کارت عرضه کرده اند اما با توجه به رقابت شدید از سوی Zotac ،Maxsun ،Gainward و Onda، احتمالاً فروش کارت های Gigabyte و MSI با 5 تا 10% کاهش مواجه می شوند. در بازار کارت های گرافیک، انویدیا با 70% همچنان حکم فرمایی می کند. پیش بینی می شود Palit که برندهای زیر مجموعه آن شامل Galaxy ،Gainward و Point of View می شوندۀ همچنان در صدر باقی بماند. این موفقیت Colorful را می توان به جمعیت بالای کشور چین و استقبال زیاد از این برند تولید داخل نسبت داد.

شهر سخت افزار