اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

نسل جدید ساعت Gear سامسونگ به سیستم پرداختی مجهز می شود

۱۳۱۵ شماره اطلاع نامه : نسل جدید ساعت Gear سامسونگ به سیستم پرداختی مجهز می شود ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ نسل جدید ساعت Gear سامسونگ به سیستم پرداختی مجهز می شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات نسل جدید ساعت Gear سامسونگ به سیستم پرداختی مجهز می شود

نسل جدید ساعت Gear سامسونگ به سیستم پرداختی مجهز می شود

بر اساس گزارشی که در کشور کره منتشر شد، شرکت سامسونگ قرار است در اواسط سال جاری میلادی ساعت هوشمند جدید از نسل Gear را معرفی کند. علاوه بر این، ساعت مذکور به سیستم پرداخت موبایل نیز مجهز خواهد شد.

مدت زیادی است که کمپانی سامسونگ ساعت هوشمندی را معرفی نکرده است. انتظار می‌رفت در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۵ حداقل یک ساعت هوشمند را معرفی کند اما سامسونگ از این کار کناره‌گیری کرد زیرا قصد داشت یک ساعت هوشمند بی عیب و نقص عرضه کند، بنابراین این کار هم زمان‌بر است. ساعت بعدی از نسل Gear سامسونگ، Orbis نام داشته که صفحه نمایشی گرد خواهد داشت. علاوه بر این دارای یک قاب فلزی به همراه نمایشگر ۱.۱۸ اینچی خواهد بود.

بر اساس گزارشی که روزنامه Electronic Times منتشر کرده سامسونگ از NFC برای فعال کردن پرداخت‌های موبایلی در ساعت هوشمند خود استفاده می‌کند. این تکنولوژی دقیقا مشابه تکنولوژی‌ است که اپل در ساعت هوشمند خود به منظور استفاده در سیستم پرداخت‌ آنلاین به کار گرفته است. در حال حاضر سامسونگ سیستم پرداخت موبایل خود را با نام سامسونگ پِی معرفی کرده که در ماه سپتامبر آینده در کشورهای کره‌ی جنوبی و ایالات متحده عرضه خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا این ساعت در IFA 2015 معرفی می‌شود یا خیر. انتظار می‌رود سامسونگ در این رویداد سیستم پرداخت موبایل خود را به طور رسمی معرفی کند.

زومیت