اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

به کمک Multiple Apps امکان انجام کارهای چند وظیفه‌ای به آیپد اضافه می‌شود

۱۳۱۶ شماره اطلاع نامه : به کمک Multiple Apps امکان انجام کارهای چند وظیفه‌ای به آیپد اضافه می‌شود ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ به کمک Multiple Apps امکان انجام کارهای چند وظیفه‌ای به آیپد اضافه می‌شود تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات به کمک Multiple Apps امکان انجام کارهای چند وظیفه‌ای به آیپد اضافه می‌شود

به کمک Multiple Apps امکان انجام کارهای چند وظیفه‌ای به آیپد اضافه می‌شود

همانطور که اطلاع دارید، به تازگی از قابلیت چند وظیفگی رونمایی شده است. چیزی که کاربران آیپد اپل مدت‌ها انتظار آن را داشتند استفاده از قابلیت مالتی‌تسکینگ یا چند وظیفه‌ای بود که این کمپانی اعلام کرد به کمک Multiple Apps می‌توان از این ویژگی لذت برد.

با دوبار فشردن کلید هوم، تسک سوئیچر جدید نمایش داده می‌شود. کافی است اپلیکیشن را کمی کنار بزنید و از کناره‌ها اپلیکیشن دیگری را به کنار آن بکشید. اگر از بالا به پایین بکشید اپلیکیشن‌های دیگر قابل مشاهده‌اند. به نظر می‌رسد اپل برای این کار سعی کرده به ویندوز 8 نگاهی داشته باشد. بدین صورت دو اپلیکیشن در کنار یکدیگر به صورت همزمان فعال هستند. اپلیکیشن‌ها می‌توانند با نسبت 50 به 50 یا 70 به 30 روی نمایشگر قرار بگیرند. قابلیت مالتی تسکینگ جدید که SplitView نام دارد فقط روی آیپد ایر 2 اجرا می‌شود. قابلیت SlideOver و تصویر در تصویر هم برای آیپد ایر و بالاتر و آیپد مینی 2 و بالاتر در دسترس خواهند بود.

زومیت