اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ساعت‌های هوشمند امنیت اطلاعات شما را تضمین نمی‌کنند

۱۳۲۰ شماره اطلاع نامه : ساعت‌های هوشمند امنیت اطلاعات شما را تضمین نمی‌کنند ۱۳۹۴/۰۳/۲۱ ساعت‌های هوشمند امنیت اطلاعات شما را تضمین نمی‌کنند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ساعت‌های هوشمند امنیت اطلاعات شما را تضمین نمی‌کنند

ساعت‌های هوشمند امنیت اطلاعات شما را تضمین نمی‌کنند

مدتی است با ورود جدی برندهای قدرتمندی همچون اپل، سامسونگ، ال‌جی و موتورولا به دنیای ساعت‌های هوشمند حسابی بازار داغ شده است. اما محققان دانشگاه New Haven به تازگی مدعی شده‌اند که امکان استخراج اطلاعات شخصی از ساعت‌های Gear 2 Neo سامسونگ و G Watch ال‌جی وجود دارد.

این محققان توانسته‌‌اند از ساعت گیر 2 نئو سامسونگ، ایمیل‌ها، پیام‌ها، داده‌های مربوط به حوزه سلامتی و مخاطبان را استخراج کنند که هیچکدام آنها در این ساعت هوشمند کدگذاری نشده بودند. ابراهیم باگیلی رئیس Cyber Forensics Research and Education Group این دانشگاه گفته است که به دست آوردن اطلاعات این ساعت‌های هوشمند اصلا کار سختی نبوده است، ولی نیاز به متخصصان و محققان مورد نظر در این زمینه داشتیم.

وی قصد دارد ماه آگوست یافته‌های تیم تحقیقاتی خود را در جریان کنفرانس مناظره‌های حوزه دیجیتال در اختیار همکارانش قرار دهد. آنها می‌توانند با نفوذ به فایل‌های داخل ساعت‌ها و مکان‌یابی اثرات فعالیت ساعت روی گوشی‌های هوشمند سامسونگ که به ساعت متصل شده بوده‌ند، اطلاعات آنها را استخراج کنند.

با توجه به محبوبیت روز افزون ساعت‌های هوشمند نیاز است تا کمپانی‌ها سازنده این گجت‌ها توجه ویژه‌ای به امنیت و ایمنی اطلاعات کاربران داشته باشند، حتی اگر قرار باشد ساعت هوشمند خود را از دست بدهند. یکی از مسئولان سامسونگ در مصاحبه‌ای که با وب‌سایت CNET داشته اعلام کرده است حفظ حریم خصوصی و امنیت مشتری کاملا جدی است و محصولات ما بر همین اساس طراحی شده‌اند.

اگر هر زمانی حتی یک آسیب‌پذیری بالقوه را شناسایی کنیم، سعی در ارزیابی و بر طرف کردن مشکل خواهیم داشت. اگر چه باگیلی به افرادی که از ساعت‌های هوشمند استفاده می‌کند هشدار می‌دهد که یادشان باشد حتی زمانی که بعد از ورزش‌کردن در باشگاه مشغول دوش‌گرفتن هم باشند، این احتمال وجود دارد که اطلاعات آنها در خطر باشد.

زومیت