اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اولین تصاویر تمام رخ از AMD Radeon Fury X منتشر شد

۱۳۲۳ شماره اطلاع نامه : اولین تصاویر تمام رخ از AMD Radeon Fury X منتشر شد ۱۳۹۴/۰۳/۲۴ اولین تصاویر تمام رخ از AMD Radeon Fury X منتشر شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اولین تصاویر تمام رخ از AMD Radeon Fury X منتشر شد

اولین تصاویر تمام رخ از AMD Radeon Fury X منتشر شد

پس از چندین تصویر ساختگی و دستکاری شده، سرانجام اولین تصاویر واضح از گل سر سبد کارت های گرافیک AMD با نام وسوسه انگیز Radeon R9 Fury X منتشر شد.

Radeon R9 Fury X مبتنی بر تراشه ای با اسم رمز "Fiji" و لیتوگرافی 28 نانومتری خواهد بود و انتظار می رود که تعداد 4096 پردازنده جریانی، 256 واحد TMU و 128 واحد ROP در کنار 4 گیگابایت حافظه HBM با رابط حافظه عریض 4096 بیتی باشد. R9 Fury X اولین کارت گرافیک جهان خواهد بود که تراشه های حافظه HBM را به خدمت می گرد.

پرچمدار آتی AMD یک کارت کوچک است، آن هم به دو دلیل، نخست اینکه تراشه های حافظه بکلی به قطعه سیلیکونی و در کنار پردازنده گرافیکی منتقل شده اند که به کاهش اندازه برد PCB انجامیده است و دومین دلیل بکارگیری خنک کننده مایع یکپارچه است. گنجاندن تراشه های حافظه بر روی قطعه سیلیکونی و ارتباط مستقیم با پردازنده گرافیکی به تاخیر کمتر در ارتباط میان پردازنده گرافیکی و تراشه های حافظه، رابط حافظه عریض تر و برد PCB کوچک تر می انجامد.

این خنک کننده از واتر بلاک با پوشش کامل اجزای اصلی، رادیاتوری 120x120 میلیمتری و یک فن PWMآ120 میلیمتری مشابه R9 295X2 تشکیل شده است و احتمالاً بخوبی از پس خنک سازی Radeon FURY بر می آید. توان مورد نیاز این کارت از طریق یک جفت کانکتور 8 پینی تامین می شود. مدل مرجع Fury X دارای خنک کننده مایع یکپارچه ای خواهد بود که احتمالاً توسط Asetek طراحی شده است. فن این خنک کننده نیز محصول Cooler Master می باشد و وظیفه خنک سازی رادیاتور 120x120 میلیمتری را عهده دار خواهد بود.

همانند Radeon R9 290X که پشتیبانی از درگاه D-Sub را کنار گذاشته بود، Fiji نیز فاقد درگاه DVI خواهد بود. در این تصویر بهتر از همیشه می توان طراحی جمع و جور کارت را مشاهده کرد. همچنین رادیاتور از پهنای استاندارد برخوردار است. فن Typhoon این خنک کننده یک پارچه یکی از بهترین فن های رادیاتور هم از نظر فشار و هم میزان نویز می باشد. لوله های رابط میان کارت و رادیاتور به منظور زیبایی هر چه بیشتر و شباهت با کابل های منبع تعذیه اسلیو (روکش) شده اند.

شهر سخت افزار