اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

آغاز صف آرایی سربازان سری Radeon 300 کمپانی گیگابایت

۱۳۲۸ شماره اطلاع نامه : آغاز صف آرایی سربازان سری Radeon 300 کمپانی گیگابایت ۱۳۹۴/۰۳/۲۵ آغاز صف آرایی سربازان سری Radeon 300 کمپانی گیگابایت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات آغاز صف آرایی سربازان سری Radeon 300 کمپانی گیگابایت

آغاز صف آرایی سربازان سری Radeon 300 کمپانی گیگابایت

هم زمان با نزدیک شدن به نمایشگاه E3، تصاویر و جزئیات بیشتری از کارت گرافیک های جدید AMD منتشر شده است، در تازه ترین آنها شاهد Radeon R9 Fury X بودیم، اما امروز تصاویری از کارت های سفارسی سری R9 300 کمپانی گیگابایت نیز منتشر شده است.

همان طور که از نام Gigabyte Radeon R9 380 G1 GAMING SOC پیدا است، این کارت به میزان زیادی نسبت به مدل مرجع اورکلاک گشته و برند آشنای G1 GAMING را یدک می کشد. خنک کننده WindForce 2X این کارت نیز سابقه درخشانی دارد. پردازنده گرافیکی R9 380 مبتنی بر تراشه ای با اسم رمز Tonga و با 1972 پردازنده جریانی یا واحد سایه زنی می باشد.

این کارت از 4 گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 برخوردار است. Gigabyte Radeon R9 380 به صورت پیش فرض اورکلاک شده است و از راهکار خنک سازی WindForce بهره می گیرد که البته مدلی قدیمی از این خنک کننده مشهور می باشد. این مدل 2 گیگابایت حافظه ویدئویی دارد. Gigabyte Radeon R7 360 اولین محصول مبتنی بر فرم فاکتور mini-ITX گیگابایت می باشد که یک پردازنده گرافیکی از سری Radeon 3000 را به خدمت می گیرد. به رغم اندازه کوچک، این کارت نیز اورکلاک شده است اما مقدار آن مشخص نیست. این کارت از 2 گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 و خنک کننده ای با یک فن برخوردار است. Radeon R7 360 مبتنی بر پردازنده گرافیکی Tobago با 768 پردازنده جریانی می باشد.

شهر سخت افزار