اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

لطمه رقابت شدید میان ASUS و Gigabyte به دیگر سازندگان مادربرد

۱۳۲۹ شماره اطلاع نامه : لطمه رقابت شدید میان ASUS و Gigabyte به دیگر سازندگان مادربرد ۱۳۹۴/۰۳/۲۵ لطمه رقابت شدید میان ASUS و Gigabyte به دیگر سازندگان مادربرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات لطمه رقابت شدید میان ASUS و Gigabyte به دیگر سازندگان مادربرد

لطمه رقابت شدید میان ASUS و Gigabyte به دیگر سازندگان مادربرد

طبق گزارش روزنامه DigiTimes، دو کمپانی ایسوس و گیگابایت با جنگ رقابتی که بر قیمت گذاری محصولات خود دارند، فشار بسیار جدی را بر دیگر سازندگان مادربرد وارد آورده اند تا هر یک سهم بیشتری از بازار را بدست گیرند. بر اساس همین گزارش انتظار می رود که میزان فروش ASRock و MSI در سال 2015 به ترتیب به 6.5 و 6 میلیون و برای ECS و Biostar نیز به 2.8 تا 3 میلیون برد کاهش یابد.

هر چهار سازنده رده دو مادربرد که به آنها اشاره شد، از رقابت شدید قیمت گذاری در بازار چین عقب نشینی کرده اند چرا که دیگر نتواسته اند به منظور حفظ رقابت قیمت های خود را کاهش دهند، اما همین مسئله تاثیر منفی به سزایی بر روی میزان فروش آنها در سال 2015 داشته است. در مورد ازراک، این کمپانی با تحلیل های خود پیش تر به این نتیجه رسیده بود که کاهش بهای یورو بر میزان تقاضا در اروپا تاثیر گذار خواهد بود و از این رو رقابت قیمت گذاری در چین را کنار گذاشته بود و اینتل نیز پردازنده های Skylake خود را به سه ماهه سوم از سال میلادی جاری موکول کرده است.

بایوستار در سال 2014 تنها 3.06 میلیون مادربرد به فروش رسانده است که به کاهش 4.25 میلیون دلاری در سرمایه گذاری آن در چین انجامیده بود. این کمپانی فصل نخست از 2015 نیز با کاهش درآمد روبرو بوده است. در همین حال MSI و ECS در بازار نوت بوک ها در دو سال اخیر بسیار موفق بوده اند. MSI بر روی نوت بوک های گیمینگ تمرکز کرده است اما ECS در همکاری با ایسوس به ارائه کامپیوترهای مخصوص محیط های آموزشی و محصولات با فرم فاکتور کوچک پرداخته است. با نگاهی بر آمار ارائه شده به نظر می رسد که مادربردهای رده بالای گیگابایت احتمالاً انتخاب اول کاربران حرفه ای هستند، این درحالی است که ایسوس در بخش مادربردهای معمولی در حال پیروزی است.

شهر سخت افزار