اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

AMD رسماً از کارت گرافیک های سری Radeon R9 Fury پرده برداشت

۱۳۳۱ شماره اطلاع نامه : AMD رسماً از کارت گرافیک های سری Radeon R9 Fury پرده برداشت ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ AMD رسماً از کارت گرافیک های سری Radeon R9 Fury پرده برداشت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات AMD رسماً از کارت گرافیک های سری Radeon R9 Fury پرده برداشت

AMD رسماً از کارت گرافیک های سری Radeon R9 Fury پرده برداشت

سرانجام AMD انتظاری طولانی را پایان بخشید و مدیر عامل این کمپانی، خانم لیزا سو طی نمایشگاه E3 از پردازنده های گرافیکی جدید سری Radeon R9 Fury و کارت های مبتنی بر آن ها پرده برداشت.

به گفته خانم سو، سری Radeon R9 Fury و به طور دقیق تراشه Fiji قدرتمندترین و پیچیده ترین پردازنده های گرافیکی هستند که تا به امروز ساخته شده اند. Fury X دارای تعداد عظیم 4096 پردازنده جریانی یا واحد سایه زنی و از 8.9 میلیارد ترانزیستور تشکیل شده است. به لطف بکارگیری تراشه های HBM، این کارت می تواند پهنای باندحافظه ای حدود 1 ترابایت بر ثانیه را ارائه کند که راه را به سوی گیمینگ در وضوح 5K هموار می سازد.

این سری تا 1.5 برابر کارایی بیشتری را نسبت به انرژی مصرفی R9 390X ارائه می کنند و اولین هایی خواهند بود که تراشه های حافظه HBM را به خدمت می گیرند. Fury X توسط خنک کننده مایع یکپارچه خنک سازی می شود اما مدل غیر X آن نیازی به خنک کننده مایع ندارد و توسط هوا خنک می شود. خانم سو اظهار داشت که Fury X از خنک کننده ای با توان خنک سازی 500 وات برای تراشه ای با میانگین مصرف 275 وات بهره می گیرد. این کارت دارای نورپردازی LED زیبایی خواهد بود که میزان لود پردازنده گرافیکی را در قالب شدت نور نمایش می دهد.

R9 Fury (بدون پسوند X) مدل ضعیف تری از این کارت است که 100 دلار ارزان تر و قدرت کمتری نیز دارد. کارت دوم را می توان توسط خنک کننده بادی نیز خنک سازی کرد و لزومی به خنک کننده مایع نیست. وی از R9 Nano نیز پرده برداشت که یک کارت کوچک و تنها با طول 19 سانتی متر خواهد بود. R9 Nano در مقایسه با 290X تنها نصف آن انرژی مصرف می کند اما تا دو برابر قدرت پردازشی بیشتری خواهد داشت. این کمپانی مدل دو هسته ای نیز به نام Fury X2 با 8 گیگابایت حافظه HBM و پهنای باند حافظه ای حدود 2 ترابایت بر ثانیه ارائه می کند. Fury X با قیمت 649 دلار و Fury با 549 دلار عرضه می شود.

شهر سخت افزار