اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

سرفیس پرو 3 مایکروسافت سریع ترین تبلت بازار شد

۱۳۳۳ شماره اطلاع نامه : سرفیس پرو 3 مایکروسافت سریع ترین تبلت بازار شد ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ سرفیس پرو 3 مایکروسافت سریع ترین تبلت بازار شد تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات سرفیس پرو 3 مایکروسافت سریع ترین تبلت بازار شد

سرفیس پرو 3 مایکروسافت سریع ترین تبلت بازار شد

به نظر می‌رسد مایکروسافت با معرفی سرفیس پرو 3 نشان داد که در تولید یک دستگاه هیبریدی به تکامل رسیده است و به زعم بسیاری از کارشناسان این دستگاه یکی از قوی ترین تبلت‌های موجود در بازار است. حالا وب‌سایت Which در یک بررسی مشخص کرده که سرفیس پرو 3 سریع ترین تبلت دنیاست.

آیپد ایر 2 اپل که به پردازنده‌ی A8 این کمپانی مجهز شده، یکی از بهترین محصولاتی است که سرعت بسیار خوبی دارد و توانسته امتیازات بالایی را در بنچمارک‌ها از آن خود کند. کوپرتینونشین‌ها این تبلت را همسنگ کامپیوترهای شخصی می‌دانند و به نظر می‌رسد خیلی هم پر بیراه نیست.

اما نکته مهم اینجاست که آیپد ایر 2 هنوز به اندازه سرفیس پرو 3 مایکروسافت سریع نیست و این تبلت ویندوزی توانسته در بنچمارک Geekbench امتیاز 5069 را از آن خود کرده است و آیپد ایر 2 اپل 4046 امتیاز را به خود اختصاص داده است که نشان می‌دهد سرفیس پرو 3 نسبت به آیپد ایر 2 تا 20 درصد سریع تر است. جالب است بدانید این تست روی نسخه‌ای از سرفیس پرو 3 انجام شده که به پردازنده Core i5 اینتل مجهز بوده و توانایی آن در حد پردازنده‌های دسکتاپ است.

بر خلاف اینکه سرفیس پرو 3 به یک نمایشگر 12 اینچی QHD مجهز شده ولی باتری آن 9 ساعت شارژدهی دارد که تقریبا با آیپد ایر 2 برابر است. این تبلت 9 میلیمتر ضخامت دارد که تا همین یکی دو سال قبل نمی‌توانستیم چنین ضخامت و عمر باتری را برای یک تبلت مجهز به پردازنده اینتل متصور باشیم. البته سرفیس پرو 3 مایکروسافت خیلی گران‌تر از آیپد ایر 2 اپل است و هر دو محصول بازار هدف متفاوتی دارند. بعد از این دو تبلت نکسوس 9 گوگل با 3537 امتیاز قرار دارد.

زومیت