اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ای ام دی مشخصات فنی کارت گرافیک Radeon Fury X را اعلام کرد

۱۳۳۷ شماره اطلاع نامه : ای ام دی مشخصات فنی کارت گرافیک Radeon Fury X را اعلام کرد ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ ای ام دی مشخصات فنی کارت گرافیک Radeon Fury X را اعلام کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ای ام دی مشخصات فنی کارت گرافیک Radeon Fury X را اعلام کرد

ای ام دی مشخصات فنی کارت گرافیک Radeon Fury X را اعلام کرد

شرکت اِی‌اِم‌دی به زودی کارت‌‌های گرافیک پرچمدار جدیدش بر اساس Fiji را عرضه خواهد کرد و می توان انتظار داشت که هفته‌‌ی آینده هم این محصول و بررسی‌های مربوطه نیز منتشر شود.

تراشه‌ی Fiji هم درست مانند تراشه‌ی Tonga بر اساس معماری نسل سوم CGN 1.2، البته با تعداد عظیم ۴۰۹۶ هسته‌ی سایه زن ساخته شده است. قلب تراشه هم با فرکانس ۱۰۵۰ مگاهرتز کار خواهد کرد و تنها به ۴ گیگابایت حافظه‌ی HBM محدود خواهد بود. حافظه نیز پهنای باند ۵۱۲ گیگابایت بر ثانیه‌ای خواهد داشت که به خاطر عرض باند فوق عریض ۴۰۹۶ بایتی آن است. همچنین ۶۴ واحد ROP و میزان عظیم ۲۵۶ واحد بافت یا TMU را در خود جای داده است.

این محصول توان پردازشی ۸.۶ تِرافِلاپس را ارائه خواهد کرد. اما همان‌گونه که قبلا گفتیم، پشتیبانی از خروجی HDMI فقط به استاندارد HDMI 1.4a محدود خواهد شد که خروجی 4K را با فرکانس ۳۰ هرتز نمایش می‌دهد، اما روی خروجی DisplayPort چنین محدودیتی نخواهید داشت. مصرف توان در سطح ۲۷۵ وات قرار می‌گیرد. همان‌طور که می‌دانید این محصول خنک کننده‌ای مایع دارد و از تاریخ ۲۴ ژوئن یا ۳ تیرماه با قیمت ۶۴۹ دلار در دسترس خواهد بود.

زومیت