اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

هاردهای اکسترنال 4 ترابایتی سامسونگ با ابعاد و وزن کم

۱۳۴۰ شماره اطلاع نامه : هاردهای اکسترنال 4 ترابایتی سامسونگ با ابعاد و وزن کم ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ هاردهای اکسترنال 4 ترابایتی سامسونگ با ابعاد و وزن کم فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات هاردهای اکسترنال 4 ترابایتی سامسونگ با ابعاد و وزن کم

هاردهای اکسترنال 4 ترابایتی سامسونگ با ابعاد و وزن کم

شرکت سامسونگ به تازگی از باریک‌ترین و سبک‌ترین هاردهای اکسترنال 4 ترابایتی جهان با نام‌های M3 Portable و P3 Portable رونمایی کرده است. این شرکت اعلام کرده که این دو هارد نخستین هاردهای 4 ترابایتی با منبع تغذیه USB در جهان هستند.

دو هارد پرتابل سامسونگ که به صورت 2.5 اینچی هستند، وزنی در حدود 230 گرم داشته و برای حمل و نقل ایده آل می‌باشند. M3 Portable و P3 Portable علی رغم تفاوت ظاهری، از مشخصات فنی مشابهی برخوردارند. M3 Portable از فناوری USB 3.0 با نرخ انتقال اطلاعات 4.8 Gb/s بهره می‌برد، در حالی که این رقم برای مدل P3 Portable به 5.0 Gb/s افزایش می‌یابد. البته هر دو مدل با فناوری USB 2.0 یا قدیمی‌تر نیز سازگاری دارند.

این دو هارد در ظرفیت‌های 500 گیگابایت تا 4 ترابایت در دسترس خواهد بود. طراحی P3 Portable ساده بوده و از انحناهای مختلفی بهره می‌برد، در حالی که در مدل M3 Portable قاب هارد از یک طرح حکاکی شده برخوردار است. همچنین P3 Portable به نظر کمی باریک‌تر از M3 می‌باشد و هر دو هارد نیز برای استفاده نیازی به آداپتور برق ندارند.

به گفته‌ی دیو کلنسکی، مدیر خط تولید بخش هارد دیسک سامسونگ، در گذشته ما فقط در ابعادی بزرگ و حجیم می‌توانستیم به این ظرفیت ذخیره‌سازی دسترسی داشته باشیم، اما حالا به لطف تکنولوژی جدید سامسونگ می‌توانیم 4 ترابایت حافظه ذخیره سازی را با خود به هر جایی ببریم. قیمت این دو هارد که در اواسط تیرماه عرضه می‌شود، هنوز مشخص نیست اما وب سایت معروف Newegg نسخه 2 ترابایتی مدل P3 Portable را با قیمت 90 دلار برای فروش قرار داده است.

شهر سخت افزار