اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

جدیدترین جزئیات از ویندوز 10 و امکان ارتقای رایگان برای کاربران غیرقانونی

۱۳۴۳ شماره اطلاع نامه : جدیدترین جزئیات از ویندوز 10 و امکان ارتقای رایگان برای کاربران غیرقانونی ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ جدیدترین جزئیات از ویندوز 10 و امکان ارتقای رایگان برای کاربران غیرقانونی نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات جدیدترین جزئیات از ویندوز 10 و امکان ارتقای رایگان برای کاربران غیرقانونی

جدیدترین جزئیات از ویندوز 10 و امکان ارتقای رایگان برای کاربران غیرقانونی

پس از آنکه مایکروسافت اعلام کرد کاربران نسخه پیش نمایش ویندوز 10 می توانند به صورت رایگان از نسخه نهایی این سیستم عامل برخوردار شوند، ابهامات زیادی در این باره وجود داشت و اکنون که بیش از همیشه به عرضه نسخه نهایی ویندوز 10 نزدیک شده ایم، مایکروسافت دست به شفاف سازی زده است.

شرکت کنندگان در برنامه Insider (تمامی کسانی که از نسخه های آزمایشی ویندوز 10 استفاده می کنند) با عرضه نسخه نهایی به آن دسترسی خواهند داشت و مدت اعتبار این نسخه رایگان نامحدود خواهد بود. از این رو می توان سیستم عامل را کاملاً از نو نصب کرد. تنها پیش نیاز برای دستیبابی به نسخه ای رایگان از ویندوز 10، نصب نسخه پیش نمایش این سیستم عامل و متصل کردن به حساب مایکروسافت کاربر است. با عرضه نسخه نهایی ویندوز 10، کلید فعال سازی معتبری به حساب مایکروسافت کاربر اختصاص داده می شود که دائمی و نامحدود خواهد بود. البته پیش از عرضه نسخه RTM در روز 7 مرداد، دو نسخه آزمایشی دیگر از ویندوز 10 عرضه می شود که احتمالاً نصب آن ها از سوی کاربر برای دست یابی به نسخه نهایی، الزامی باشد.

در وبلاگ رسمی مایکروسافت بیاینه ای در همین باره آمده که بخشی از آن چنین است: "تا زمانی که نسخه ای آزمایشی از ویندوز 10 را داشته باشید و حساب مایکروسافت خود را به آن متصل کرده باشید، نسخه نهایی ویندوز 10 فعال باقی خواهد ماند. با نصب موفقیت آمیز نسخه نهایی و فعال سازی آن، شما  قادر خواهید بود که ویندوز 10 را با همان حساب کاربری نصب مجدد کنید."

به وضوح مشخص است که مایکروسافت عزم جدی برای ارتقا کاربران به جدیدترین نسخه از سیستم عامل ویندوز از سوی کاربران نسخه های پیشین در سریع ترین زمان ممکن را دارد که در همین راستا حتی به صورت رایگان آن را در اختیار کاربران قرار می دهد. این کمپانی پیش تر وعده "یک میلیارد دستگاه مجهز به ویندوز 10 طی سه سال" را داده بود که با در نظر گرفتن اینکه ارتقای رایگان صرفاً به کاربران نسخه های قانونی ویندوز 7 و 8.1 محدود نمی شود، تحقق این امر ممکن تر از همیشه به نظر می رسد.


برنامه Windows Insider ادامه می یابد

علی رغم اینکه نسخه نهایی ویندوز 10 مرداد امسال عرضه می شود، برنامه Windows Insider ادامه می یابد و مایکروسافت در نظر دارد تا از همکاری کاربران در تهیه بروزرسانی های آتی نیز بهره ببرد. سیستم عامل ویندوز بر خلاف سنت همیشگی خود به چیزی تغییر رویه می دهد که مایکروسافت خود آن را "ویندوز به عنوان یک سرویس" می خواند، از این رو بروزرسانی ها نسبت به گذشته، شدت بیشتری می یابند و در بازه های زمانی کوتاه تری هم عرضه می شوند. داوطلبان شرکت کنندگان در برنامه insider، نقش کلیدی در آزمایش بروزرسانی ها و ارائه بازخورد به مایکروسافت خواهند داشت.

شهر سخت افزار