اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

تبلتی که لقب سریع ترین را از آن خود کرد

۱۳۴۵ شماره اطلاع نامه : تبلتی که لقب سریع ترین را از آن خود کرد ۱۳۹۴/۰۴/۰۱ تبلتی که لقب سریع ترین را از آن خود کرد تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات تبلتی که لقب سریع ترین را از آن خود کرد

تبلتی که لقب سریع ترین را از آن خود کرد

تبلت ها با اندازه بزرگ صفحه نمایش و قابلیت های متفاوت و بهتر خود توانستند جایگاه خوبی را در بازار بدست بیاورند و کاربران زیادی تمایل به خرید این محصولات را دارند و به همین دلیل رقابت زیادی در بین تولیدکنندگان برای معرفی تبلت های قدرتمند در بازار به وجود آمده است.

یک شرکت معروف که در زمینه تست و بررسی محصولات الکترونیک و دیجیتال فعالیت می کند، در وب سایت خود Which نتایج جالبی را در مورد آزمایش بر روی چند تبلت قدرتمند و پر طرفدار بازار منتشر کرد. در این آزمایش، تبلت Surface Pro 3 مایکروسافت، iPad Air اپل، نکسوس 9 گوگل، کیندل آماوزن، آی پد اپل و Galaxy Tab Pro سامسونگ رقیبان اصلی بودند که بر روی آنها نرم افزار Geekbench (که جز نرم افزارهای Multi-Platform می باشد) اجرا شد تا میزان سرعت آنها مشخص شود.

این چند مدل تبلت از پرچمداران برندهای بزرگ در بازار فناوری به حساب می آیند که در این آزمایش سرعت، تبلت Surface Pro 3 مایکروسافت توانست رقیبان بزرگی مانند 2 iPad Air اپل و نکسوس 9 گوگل را پشت سر بگذارد و عنوان سریع ترین تبلت را در بازار از آن خود کرد. این نرم افزار پردازشگرهای تبلت ها را در بالا ترین حد امکان خود مورد ارزیابی قرار می دهد تا نتیجه نهایی در خصوص توان آنها برای انجام امور و استفاده روزمره را نشان دهد. این تست همچنین در خصوص استریم ویدئو از وب سایت یوتیوب و همچنین انتقال حجم عظیمی از داده ها صورت گرفته است.

نتایج اصلی این تست مشخص کرد که تبلت مایکروسافت (با مشخصات 128 گیگابیت و پردازشگر نسل چهارم Core i5) در حدود 20 درصد سریع تر از سایر رقبای خود عمل می کند و با ثبت امتیاز بالا سایر رقبای خود از جمله iPad Air اپل را پشت سر گذاشته است. تبلت جدید مایکروسافت تنها 9.1 میلی‌ متر ضخامت داشته و با اندازه‌ صفحه‌ نمایش 12 اینچ، علاوه بر اینکه بزرگ ترین تبلت سرفیس معرفی شده تا کنون است، نازک ترین دستگاه مجهز به پردازنده‌ سری Core i اینتل نیز محسوب می‌ گردد. در این بررسی همچنین مشخص شد که iPad Mini 3 اپل با ثبت امتیاز 1790 در بین تمامی مدل های در نظر گرفته در این آزمایش، کندترین مدل تبلت بوده است.

جی اس ام آریا