اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

ویندوز 10، در قالب حافظه‌های فلش بوت شدنی نیز عرضه خواهد شد

۱۳۴۹ شماره اطلاع نامه : ویندوز 10، در قالب حافظه‌های فلش بوت شدنی نیز عرضه خواهد شد ۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ویندوز 10، در قالب حافظه‌های فلش بوت شدنی نیز عرضه خواهد شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات ویندوز 10، در قالب حافظه‌های فلش بوت شدنی نیز عرضه خواهد شد

ویندوز 10، در قالب حافظه‌های فلش بوت شدنی نیز عرضه خواهد شد

اغلب لپ‌تاپ‌های جدید عرضه شده به بازار از وجود درایو نوری بی بهره هستند، علاوه بر این موضوع استفاده از دیسک‌های نوری نیز بسیار کمتر از پیش شده است، از این‌رو شایعاتی منتشر شده که بر اساس آن مایکروسافت نسخه‌ی نهایی ویندوز 10 را در قالب حافظه‌ی فلش به فروش خواهد رساند.

بسیاری از کاربران ویندوز چندان درگیر نصب ویندوز نمی‌شوند، چرا که اغلب محصولات موجود در بازار همراه با ویندوزهای از پیش نصب شده و لایسنس دار همراه می‌شوند. اما تعداد دیگری از کاربران که به موجب داشتن لپ‌تاپ‌های قدیمی و پی‌سی‌های معمولی مجبور به نصب ویندوز از مرحله‌ی اولیه هستند، تا کنون از سی‌دی یا دی‌وی‌دی به صورت منبع نصب استاندارد استفاده کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد دیگر خبری از سی‌دی و دی‌وی‌دی‌ها برای نصب ویندوز نخواهد بود، چرا که به نظر می‌رسد مایکروسافت نیز در ادامه‌ی روند رو به گسترش استفاده از USB با قابلیت بوت، در نظر دارد سیستم‌عامل خود را در این قالب روانه‌ی بازار کند. بر اساس اطلاعات ارائه شده، احتمالا مایکروسافت به همراه عرضه‌ی ویندوز 10 روی دی‌وی‌دی، هر دو نسخه‌ی 64 و 32 بیتی سیستم‌عامل خود را در قالب USB به فروش خواهد رساند. باید به این موضوع اشاره کرد که این USBها قابلیت نصب برای یکبار را خواهند داشت. حال باید دید آیا چنین خبری صحت خواهد داشت یا خیر؟

زومیت