اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

کاربران دراپ باکس از مرز ۴۰۰ میلیون نفر گذشتند

۱۳۵۰ شماره اطلاع نامه : کاربران دراپ باکس از مرز ۴۰۰ میلیون نفر گذشتند ۱۳۹۴/۰۴/۰۴ کاربران دراپ باکس از مرز ۴۰۰ میلیون نفر گذشتند نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات کاربران دراپ باکس از مرز ۴۰۰ میلیون نفر گذشتند

کاربران دراپ باکس از مرز ۴۰۰ میلیون نفر گذشتند

بیش از ۴۰۰ میلیون نفر در دراپ باکس ثبت نام کرده‌اند. این سرویس ابری از سال ۲۰۰۸ کار خود را آغاز کرد و اغلب کاربران آن از خدمات رایگان استفاده می‌کنند.

دراپ باکس اعلام کرده که این کمپانی هم اکنون بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر ثبت نام شده دارد. این مقدار در ماه می ۲۰۱۴ حدودا ۳۰۰ میلیون کاربر بود. البته دراپ‌باکس مشخص نکرده که چند نفر از ۴۰۰ میلیون حساب ثبت شده، فعال هستند. همچنین مشخص شده که دراپ باکس بیش از صد هزار مشتری تجاری دارد که برای استفاده از خدمات پریمیوم آن پول خرج می‌کنند.

دراپ باکس یک سرویس میزبانی فایل است که در سال ۲۰۰۸ فعالیت خود را آغاز کرد و به کاربران امکاناتی از قبیل حافظه ابری، همگام سازی فایل‌ها، کلاد شخصی و نرم‌افزار کلاینت برای مدیریت فایل‌ها در فضای ابری را ارائه می‌دهد. این هفته، درو هیوستون - مدیر عامل دراپ‌باکس در مصاحبه‌ای اعلام کرد که جامعه کاربری انبوه این سرویس، فقط در ایالات متحده نیستند و دو سوم کاربران در آمریکا اقامت دارند. او گفت:

"فقط دو سوم کاربران ما در ایالات متحده ساکن هستند، از ابتدا هم همین گونه بوده است. اغلب مردم از این سرویس به صورت رایگان استفاده می‌کنند و آنهایی که نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتری دارند، می‌توانند با پرداخت مبلغی فضای بیشتری داشته باشند." دیروز دراپ باکس از نسخه جدید اپلیکیشن اندروید خود رونمایی کرد که حالا از زبان طراحی متریال گوگل پیروی می‌کند و  تجربه‌ای سریع‌تر با قابلیت‌های بیشتر برای کاربران فراهم می‌آورد.

زومیت