اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مایکروسافت درصدد خرید AMD است

۱۳۶۵ شماره اطلاع نامه : مایکروسافت درصدد خرید AMD است ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ مایکروسافت درصدد خرید AMD است فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مایکروسافت درصدد خرید AMD است

مایکروسافت درصدد خرید AMD است

مایکروسافت در حال مذاکره با شرکت سازنده‌ی چیپ‌‌های پردازشی AMD است تا این شرکت در حال تنزل را خریداری کند. مذاکرات بین مایکروسافت و ای‌ام‌دی ماه‌ها است که آغاز شده اما از جزئیات و نتایج آن خبری در دست نیست. کارشناسان ارزش ای‌ام‌دی را ۱.۸ میلیارد دلار تخمین می‌زنند که خرید آن برای مایکروسافت که ذخیره‌ی ۹۵.۳ میلیارد دلاری دارد، از لحاظ مالی کار آسانی خواهد بود.

ای‌ام‌دی چیپ‌های پردازشی و گرافیکی برای کامپیوترها را می‌سازد اما وظیفه‌ی اصلی آن در بازار گجت‌ها، تأمین چیپ‌های مورد استفاده در ایکس باکس وان و پلی‌استیشن ۴ است. اگر خرید این شرکت توسط مایکروسافت محقق شود، می‌تواند صرفه‌جویی مالی زیادی برای مایکروسافت داشته باشد. مایکروسافت و سونی در ازای تولید هر کنسول، صد دلار به ای‌ام‌دی پرداخت می‌کنند. علاوه بر صرفه‌جویی مالی، فروش کنسول‌های سونی به طور مستقیم برای مایکروسافت سود رسانی خواهد داشت. اما مایکروسافت در این زمینه تنها نیست و سامسونگ نیز برای خرید ای‌ام‌دی علاقه نشان داده است.

زومیت