اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

افزوده شدن دو قابلیت جدید از سوی گوگل به سرویس Google Earth

۱۳۶۸ شماره اطلاع نامه : افزوده شدن دو قابلیت جدید از سوی گوگل به سرویس Google Earth ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ افزوده شدن دو قابلیت جدید از سوی گوگل به سرویس Google Earth نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات افزوده شدن دو قابلیت جدید از سوی گوگل به سرویس Google Earth

افزوده شدن دو قابلیت جدید از سوی گوگل به سرویس Google Earth

به مناسبت دهمین سالگرد معرفی و راه اندازی Google Earth، روز گذشته گوگل دو قابلیت جدید و بسیار جالب را به این سرویس اضافه کرد. در این مطلب پس از بررسی این دو قابلیت جدید به سراغ سرویس Google Maps می رویم و ویژگی جدیدی که به تازگی به این سرویس اضافه شده است را معرفی می کنیم.

یکی از ویژگی های جدید که با نام Voyager معرفی شده است و هم اکنون بر روی نسخه های دسکتاپ نیز در دسترس است، این امکان را فراهم می کند که کاربران، جدیدترین و بهترین تصاویر را از سرتاسر جهان انتخاب کنند و در آن به جستجو بپردازند. این تصاویر در پنج دسته مختلف به نام های Street View، Earth View، 3D cities، Satellite و Highlight tour دسته بندی شده اند و هر کدام شامل گونه خاصی از این تصاویر است. علاوه بر این قابلیت جدید ظرفیت مجموعه تصاویر Earth View نیز افزایش پیدا کرده است. گوگل اعلام کرده است که کتابخانه این تصاویر را با بیش از 1500 تصویر جدید از منظره های طبیعی آپدیت کرده است.

از طرفی دیگر هم اکنون این تصاویر از طریق گالری های موجود بر روی اینترنت و همچنین Extension های مرورگر کروم قابل دسترس است. اما افزوده شدن این دو قابلیت به Google Maps تنها خبرهایی نبود که روز گذشته از گوگل به گوش رسید. Google Maps، دیگر سرویس گوگل نیز هم اکنون قابلیت آن را دارد که خطوط راه آهن را بر روی نقشه های خود به نمایش در بیاورد. به این ترتیب با استفاده از این قابلیت به راحتی می توان محل تقاطع خطوط راه آهن و جاده ها را پیدا کرد. این قابلیت همچنین می تواند از بروز بسیاری از تصادفات جلوگیری کند. اگر چه مشخص نیست این قابلیت در چه زمانی در دیگر کشورها نیز قابل دسترس خواهد بود اما بسیار امیدوار کننده است که این ویژگی جدید Google Maps بتواند از بسیاری از حوادث جلوگیری کند.

شهر سخت افزار