اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ایسوس جغد تیزبال Strix GTX 980 Ti را به پرواز درآورد

۱۳۷۳ شماره اطلاع نامه : ایسوس جغد تیزبال Strix GTX 980 Ti را به پرواز درآورد ۱۳۹۴/۰۴/۱۳ ایسوس جغد تیزبال Strix GTX 980 Ti را به پرواز درآورد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ایسوس جغد تیزبال Strix GTX 980 Ti را به پرواز درآورد

ایسوس جغد تیزبال Strix GTX 980 Ti را به پرواز درآورد

کمپانی ایسوس جدیدترین کارت گرافیک خود را به نام Strix GTX 980 Ti معرفی کرد. این ابر کارت گرافیک با خط تولید تماماً خودکار ایسوس تولید می شود و پایداری و طول عمر بی نظیری را ارائه می کند. این کارت با برخورداری از فناوری های انحصاری ایسوس، تا 24% عملکرد بهتری را نسبت به مدل مرجع GTX 980 Ti در بازی Witcher 3 به نمایش گذاشته است.
همانند سنت همیشگی سری Strix، این کارت نیز از پیش و به میزان بسیار بالایی اورکلاک گشته است. فرکانس بوست پردازنده گرافیکی در حالت گیمینگ 1294 مگاهرتز می باشد که در حالت اورکلاکینگ به 1317 مگاهرتز می رسد. ایسوس فناوری های انحصاری خود از جمله خنک کننده جدید DirectCU III را با فن سه گانه و تیغه های بال مانند و فناوری 0dB به خدمت گرفته است که در مواقع بیکاری و دمای پایین، فن ها را به منظور جلوگیری از آلودگی صوتی غیر فعال نگه می دارد. این خنک کننده تا 30% گردش هوای بیشتری را نسبت به خنک کننده مرجع ارائه می کند و همزمان تا 3 برابر از آن کم صدا تر است.

Strix GTX 980 Ti به فناوری خنک سازی DirectCU III ایسوس تجهیز شده است که دارای دو لوله ناقل حرارت 10 میلیمتری در تماس مستقیم با پردازنده گرافیکی می باشد و در گیمینگ از خنک کننده مدل مرجع 30% خنک تر است. فن های سه گانه این راه کار خنک سازی از تیغه های مهندسی شده ای برخوردار هستند که به عنوان اختراع انحصاری به ثبت رسیده است. تیغه های این فن ها که از بال های جغد الهام گرفته اند، تا 105% نسبت به فن های معمولی گردش و فشار استاتیک هوای بیشتری را ممکن می سازند. با این حال خنک کننده DirectCU III تا 3 برابر خنک کننده مرجع صدای کمتری تولید می کند که آن را به خنک ترین و کم صدا ترین راهکار خنک سازی کارت گرافیک جهان که تا به امروز معرفی شده، مبدل می سازد.

این کارت با خط تولید جدید و تماماً اتوماتیک Auto-Extreme ایسوس تولید می شود. ایده اصلی پشت Auto-Extreme از آنجایی ناشی می شود که ساخت اجزای کارت گرافیک توسط دست همواره با احتمال بروز خطاهای انسانی همراه است. این خط جدید تولید کاملاً اتوماتیک است و تمامی فرایند ساخت و نصب قطعات بر روی برد PCB به طور 100% بدون دخالت انسان صورت می گیرد و دقت آن نسبت به دست بسیار بیشتر است. همانند همیشه ایسوس از اجزای Super Alloy Power II در ساخت مدار تغذیه 12+2 فازی و برد این کارت رده بالا بهره گرفت است و کاربر می تواند با استفاده از ابزارهای نرم افزاری ویژه، به کنترل آن برای اورکلاکینگ بپردازد. این کارت از بک پلیت زیبایی نیز برخوردار است که افزون بر استحکام بخشی به آن؛ در خنک سازی نیز نقش موثری خواهد داشت.

شهر سخت افزار