اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

درایور AMD Catalyst 15.7 با پشتیبانی از ویندوز 10،DX12،VSR و FRTC عرضه شد

۱۳۸۲ شماره اطلاع نامه : درایور AMD Catalyst 15.7 با پشتیبانی از ویندوز 10،DX12،VSR و FRTC عرضه شد ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ درایور AMD Catalyst 15.7 با پشتیبانی از ویندوز 10،DX12،VSR و FRTC عرضه شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات درایور AMD Catalyst 15.7 با پشتیبانی از ویندوز 10،DX12،VSR و FRTC عرضه شد

درایور AMD Catalyst 15.7 با پشتیبانی از ویندوز 10،DX12،VSR و FRTC عرضه شد

سرانجام پس از چند ماه تاخیر، کمپانی AMD درایور پردازنده های گرافیکی خود را با نسخه ای پایدار بروز کرد. این نسخه جدید افزون بر پشتیبانی از نسخه پیش نمایش ویندوز 10 و رابط برنامه نویسی DirectX 12، چندین قابلیت جدید و بهبود های متعددی نیز با خود دارد و از این رو بروزرسانی مهم تلقی می شود.
Catalyst 15.7 درایور نگارش 15.20.1046 را با خود دارد که AMD خود می گوید برای پشتیبانی از قابلیت های پیشرفته ویندوز 10 از جمله استریمینگ بازی بر روی کنسول ایکس باکس وان و دیگر دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 و مطمئناً Direct X 12 طراحی شده است. این نگارش جدید، رمزگشایی سخت افزاری (شتاب یافته) کدک چند رسانه ای HEVC را با APU های دارای رمزگشایی سخت افزاری ممکن می کند. با این حال قابلیت های جدید صرفاً به ویندوز 10 محدود نمی شود و برخی از این قابلیت های جدید برای کاربران ویندوز 7 و 8.1 نیز ارائه می شود. قابلیت جدید Responsive resume به آغاز به کار سریع ویندوز 10 از حالت خواب کمک می کند.
 
اکنون فناوری محدود سازی نرخ فریم دهی یا FRTC با پردازنده های گرافیکی نسل قبل سری R7 و R9 (مدل های بالاتر از R7 260) نیز قابل استفاده است و به APU ها محدود نمی شود. به لطف درایور جدید، فناوری VSR با پردازنده های گرافیکی بیشتری قابل استفاده است. با این فناوری بازی ها در وضوح تصویری بالاتر از نمایشگر رندر شده و سپس به وضوح نمایشگر تقلیل می یابد که به افزایش کیفیت بافت ها منجر می شود. Catalyst 15.7 همچنین در زمینه پشتیبانی از پیکربندی CrossFire در بازی های جدید، بروزرسانی شده و هم زمان برای برخی دیگر از بازی ها با بهبود کارایی همراه است. همچنین فناوری FreeSync در حالت CrossFire نیز پشتیبانی می شود. برخی کاربران از امکان CrossFire کارت های سری 200 با سری 300 خبر داده اند که AMD خود آن را اعلام نکرده است.
شهر سخت افزار