اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کاهش ۹/۵ درصدی فروش کامپیوتر در سه ماه دوم سال 2015

۱۳۸۹ شماره اطلاع نامه : کاهش ۹/۵ درصدی فروش کامپیوتر در سه ماه دوم سال 2015 ۱۳۹۴/۰۴/۲۱ کاهش ۹/۵ درصدی فروش کامپیوتر در سه ماه دوم سال 2015 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کاهش ۹/۵ درصدی فروش کامپیوتر در سه ماه دوم سال 2015

کاهش ۹/۵ درصدی فروش کامپیوتر در سه ماه دوم سال 2015

به تازگی گزارش موسسه IDC در مورد میزان فروش کامپیوترهای شخصی و دلایل افت فروش آن منتشر شده و حالا گزارش موسسه تحقیقاتی گارتنر را در همین زمینه با هم مرور می‌کنیم.

بازار کامپیوتر طی سال‌های اخیر با کاهش فروش روبرو بوده است و امسال نیز از این قضیه مستثنی نیست. طبق گزارش موسسه تحقیقاتی گارتنر، میزان فروش کامپیوتر در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ به میزان ۹/۵ درصد در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته کاهش داشته است. لنوو بار دیگر در صدر لیست فروشندگان کامپیوتر شخصی دنیا قرار گرفته است با این حال حتی این شرکت نیز برای اولین بار از سال ۲۰۱۳ تا کنون کاهش فروش را در مقایسه‌ی میزان فروش سالیانه شاهد بوده است. رتبه دوم و سوم این لیست نیز به ترتیب در اختیار اچ‌پی و دل است.

گارتنر معتقد است که ۳ دلیل برای این کاهش فروش وجود دارد. اولین دلیل افزایش ارزش دلار نسبت به برخی از ارزهای جهانی است که موجب افزایش قیمت‌ها شده است. دومین دلیل از رده خارج شدن ویندوز XP در سال گذشته است که به سبب آن اکثر کاربران سال گذشته سیستم‌های خود را ارتقا دادند و امسال کاربران کمتری علاقه‌مند به ارتقای سیستم‌های خود هستند. سومین دلیل این است که تولید کنندگان در سال جاری منتظر عرضه ویندوز ۱۰ هستند از این رو اکثر آن‌ها ارائه محصولات جدید خود را به تعویق انداخته‌اند.

زومیت