اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

Wi-Fi Sense چیست و چه کاری انجام می دهد؟

۱۳۹۶ شماره اطلاع نامه : Wi-Fi Sense چیست و چه کاری انجام می دهد؟ ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ Wi-Fi Sense چیست و چه کاری انجام می دهد؟ فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات Wi-Fi Sense چیست و چه کاری انجام می دهد؟

Wi-Fi Sense چیست و چه کاری انجام می دهد؟

Wi-Fi sense یک ویژگی درون سازی شده برای ویندوز ۱۰ می‌باشد که می‌تواند با فیسبوک، OutLook و Skype نیز همگام شود. این ویژگی به شما امکان می‌دهد اطلاعات لاگین Wi-Fi تان را با دوستان تان به اشتراک بگذارید و طوری طراحی شده تا دستگاه‌های ویندوز ۱۰ را به طور خودکار به شبکه گروهی متصل کند.

وای فای سنس اصالتاً برای ویندوز فون ۸٫۱ طراحی شده بود که با طراحی ویندوز ۱۰ برای تبلت ها و رایانه ها همراه شد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا دسترسی شبکه وای فای تان را با با شبکه‌های اجتماعی ذکر شده به اشتراک بگذارد و در ضمن اینکه در پشت صفحه کار می‌کند، به طور خودکار به شما امکان دانلود و اشتراک گزاری شبکه‌های وای فای دوستان تان را هم می دهد. هنگامی که به منزل یا محل کار دوستان تان می‌روید، ویندوز ۱۰ هم به طور خودکار شما را به Wi-Fi آن‌ها وارد می کند.


به اشتراک گزاری شبکه وای فای با مخاطبین

وقتی که در ویندوز ۱۰ هستید و به یک شبکه وای فای جدید متصل می شوید، علاوه بر دیگر گزینه ها یک گزینه وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا اطلاعات وای فای تان را با Contact هایتان به اشتراک بگذارید. اگر این گزینه تیک زده شود، جزئیات اتصال با تمامی مخاطبینی که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند به اشتراک گذاشته خواهد شد. همچنین ویژگی Wi-Fi Sense هنگامی که به نزدیکی یک شبکه به اشتراک گذاری شده نزدیک شود تشخیص داده خواهد شد و به طور خودکار به وای فای متصل می شود. اگر می‌خواهید به دوستانتان راهی سریع برای دسترسی به شبکه Wi-Fi خانگی تان به وجود بیاورید می‌توانید از آن استفاده کنید.


مایکروسافت می‌خواهد دوستان فیسبوک تان را بشناسد

درست مانند بسیاری از برنامه‌ها و سرویس ها، وای فای سنس هم می‌تواند به مخاطبین فیسبوک تان متصل شود و اطلاعات شبکه را در اختیار آن‌ها قرار دهد. همچنین مایکروسافت نیازی ندارد تا از اسکایپ یا اوت لوک درخواست اجازه کند، زیرا هر دو سرویس متعلق به مایکروسافت می باشد.


تنظیم کردن Wi-Fi Sense

برای تنظیم کردن وای فای سنس ابتدا به اپ تنظیمات بروید، Networks & Internet را کلیک نمایید، Wi-Fi را انتخاب نموده و کمی پایین تر Manage Wi-Fi Settings را انتخاب نمایید. در اینجا، می‌توانید در صورتی که علاقه‌ای به وای فای سنس ندارید، آن را غیر فعال کنید و همچنین تعیین کنید که می‌تواند به طور خودکار با استفاده از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط دوستان به وای فای آن‌ها وصل شود یا خیر. همچنین می‌توانید تعیین کنید که اطلاعات با کدام دسته مخاطبین مشترک باشد. کمی پایین‌تر نام و تعداد شبکه‌هایی که به اشتراک گذاشته یا نگذاشته اید را خواهید دید. می‌توانید به سرعت نسبت به اشتراک گزاری یک شبکه وای فای که در گذشته به آن متصل شده‌اید اقدام کنید یا یکی را از اشتراک خارج کنید.

در مجموع، اگر خواستید دیگران به وای فای شما وصل نباشند، کافیست شناسه (نام یا SSID) مودم خود را تغییر دهید یا به طور مستقیم از طریق تنظیمات آن را آن شیر کنید. البته تغییر شناسه بیشتر برای عدم اجازه به دوستان برای به اشتراک گزاری اطلاعات شما با دوستان دیگرشان کاربرد دارد. Wi-Fi Sense طراحی شده تا شما را از کار کسل کننده وارد کردن پسورد برای رایانه تان (فعلا) و گوشی های موبایل (شاید در آینده) راحت‌تر کند و خیلی راحت با به اشتراک گزاری آن با دوستانی که می‌خواهید آن‌ها را به سمت منزل خود جذب کنید.

برسام