اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ایده هوشمندانه برای افزایش سه برابری عمر باتری وسایل پوشیدنی

۱۴۰۲ شماره اطلاع نامه : ایده هوشمندانه برای افزایش سه برابری عمر باتری وسایل پوشیدنی ۱۳۹۴/۰۴/۲۳ ایده هوشمندانه برای افزایش سه برابری عمر باتری وسایل پوشیدنی فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ایده هوشمندانه برای افزایش سه برابری عمر باتری وسایل پوشیدنی

ایده هوشمندانه برای افزایش سه برابری عمر باتری وسایل پوشیدنی

با تحقیقات جدید صورت گرفته ممکن است طول عمر باتری دستگاه های پوشیدنی رشد قابل توجهی را تجربه کنند. محققان به عنوان بخشی از پروژه WearDrive مایکروسافت، راهی پیدا کرده اند که می تواند طول عمر دستگاه های پوشیدنی مثل ساعت ها و دستبندهای هوشمند را با استفاده از کنترل سیستم های داخلی آن و بدون نیاز به باتری های جدید ارتقا دهد.

ارتقا این طول عمر توسط اتصال دستگاه پوشیدنی به یک اسمارت فون از طریق Wi-Fi و یا بلوتوث امکان پذیر شده است. به این ترتیب عملیات هایی که در آن دستگاه پوشیدنی نیاز به استفاده از میزان زیادی انرژی دارد و می تواند موجب خالی شدن باتری شود به صورت خودکار به گوشی هوشمند منتقل می شود و طول عمر باتری نیز افزایش می یابد.

سیستم استفاده بهینه از انرژی WearDrive بر روی یک گوشی اندرویدی مورد آزمایش قرار گرفته است و بنا به گفته محققان این روش باعث شده است که تاثیر بسیار کوچک و ناچیزی در مصرف انرژی گوشی رخ دهد. اما در عوض میزان مصرف انرژی دستگاه پوشیدنی را تا سه برابر کاهش داده است. این سیستم همچنین موجب شده است که پردازش های لازم در دستگاه پوشیدنی سریع تر صورت گرفته و سرعت اجرای برنامه ها به 8 برابر حالت عادی برسد.

سیستم WearDrive به گونه ای طراحی شده است که در زمان هایی که در محدوده این اسمارت فون قرار ندارد، غیرفعال شود. به همین دلیل کاربران می توانند برای انجام کارهای روزمره مثل ورزش کردن گوشی خود را در خانه قرار دهند. آقای Ranveer Chandra مسئول اصلی این تحقیقات درباره این سیستم می گوید: بسیاری از طراحی های باتری صورت گرفته برای دستگاه های پوشیدنی موجود، بر اساس حقه های کاهش مصرف انرژی که در اصل برای گوشی های هوشمند تدارک دیده شده اند صورت گرفته است. اما سیستم WearDrive با استفاده از یک روش جدید پردازش های سنگین را به گوشی های هوشمند می سپارد.

مایکروسافت در حال حاضر به تولید دست بند هوشمند Microsoft Band مشغول است که با هر بار شارژ می تواند کاربر خود را تا دو روز همراهی کند. این کمپانی اعلام کرده است که قصد ندارد سیستم WearDrive را بر روی نسل کنونی این محصولات پیاده سازی کند.

شهر سخت افزار