اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

قفل‌گشایی مک با تاچ‌آیدی آیفون

۱۴۰۸ شماره اطلاع نامه : قفل‌گشایی مک با تاچ‌آیدی آیفون ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ قفل‌گشایی مک با تاچ‌آیدی آیفون فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات قفل‌گشایی مک با تاچ‌آیدی آیفون

قفل‌گشایی مک با تاچ‌آیدی آیفون

Touch ID موجود بر روی دستگاه‌های iOS، راهکاری آسان و بسیار مناسب برای باز کردن قفل نرم‌افزارها و خود دستگاه است. اما حالا می‌توانید کامپیوتر مک را هم با آن قفل‌گشایی کنید.

با انتشار iOS 8، اپل ویژگی تازه‌ای به اسم Handoff را معرفی کرد. قابلیتی که دستگاه‌های با سیستم عامل iOS و OS X نزدیک به هم را به یکدیگر متصل می‌کرد. این ویژگی بدون هیچگونه نگرانی درمورد تغییر محل قرارگیری دستگاه و کاربرگوشی هوشمند، به‌ صورت یکپارچه بین دستگاه‌ها سوییچ می‌کند.

قابلیت مهم دیگری که شرکت اپل می‌توانست با استفاده از Handoff از آن بهره ببرد، توانایی به اشتراک گذاری فناوری تاچ‌آیدی دستگاه‌های iOS با کامپیوتر‌های مک است، که فعلاً خبری از آن نیست. اما دو نفر از توسعه‌ دهندگان سعی بر این دارند که پای تاچ‌آیدی را با نرم‌افزاری به نام KeyTouch به OS X بازکنند.

در نسخه‌ی فعلی KeyTouch، قادر به قفل کردن یا قفل‌گشایی کامپیوتر مک با آیفون یا آیپد خود، و وارد کردن رمز عبور در صورت وجود آن هستید. این قابلیت با دو نرم‌افزار، یکی برایiOS (پولی) و دیگری برای مک (رایگان) عملی می‌شود. پس از نصب هردو نر‌م‌افزار و باز کردن آنها، در فرآیند کوتاهی پس از چند دقیقه تاچ‌آیدی به مک متصل می‌شود. مسلماً در حال حاضر، روند استفاده از این خدمات کمی طاقت‌فرسا است، به جای تایپ کردن رمز عبورتان، بایستی گوشی خود را باز کرده، نرم‌افزار را اجرا کنید، ضربه‌ی کوچکی به صفحه زده و انگشت خود را بر روی دکمه‌ی Home دستگاه قرار دهید.

با این حال، توسعه‌ دهندگان از این مشکل آگاه بوده و برای کوتاه کردن فرآیند تلاش می‌کنند. به اضافه‌ی اینکه این تیم توسعه ‌دهنده در حال تلاش برای پیاده‌سازی و توسعه‌ی API آن بر روی وب‌سایت‌ها هم است. این قابلیت به کاربران KeyTouch اجازه می‌دهد تا به‌طور بالقوه با استفاده از تاچ‌آیدی آیفون یا آیپد، به وب سایت‌ها و خدمات مورد نظرشان در سیستم مک وارد شوند.

زومیت