اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

تایپ آسان بر روی تبلت ها با صفحه کلید تاشو مایکروسافت

۱۴۰۹ شماره اطلاع نامه : تایپ آسان بر روی تبلت ها با صفحه کلید تاشو مایکروسافت ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ تایپ آسان بر روی تبلت ها با صفحه کلید تاشو مایکروسافت تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات تایپ آسان بر روی تبلت ها با صفحه کلید تاشو مایکروسافت

تایپ آسان بر روی تبلت ها با صفحه کلید تاشو مایکروسافت

با اینکه دقت لمس اسمارت فون ها و تبلت های امروزی بسیار بالاست، اما در استفاده های طولانی مدت و نوشتن متن های بلند می توانند خسته کننده و وقت گیر باشند. وصل کردن صفحه کلیدهای فیزیکی می تواند بسیار راه گشا باشد. در همین حال بسیاری به دلیل وزن و اندازه صفحه کلید ها، قصد استفاده از آن ها را ندارند. مایکروسافت، غول دنیای نرم افزار، صفحه کلید تاشوی زیبایی را معرفی کرده است که می تواند بسیار کاربردی باشد.

این صفحه کلید از طریق فناوری بلوتوث به دستگاه ها متصل می شود و از این رو می توان گفت که تقریباً با تمامی اسمارت فون ها و تبلت های بازار قابل استفاده است. صفحه کلید تاشوی مایکروسافت قابلیت جالب دیگری نیز دارد و آن امکان وصل کردن هم زمان به دو دستگاه است. برای نمونه مشغول تایپ با تبلت خود هستید که بر روی اسمارت فون خود ایمیلی دریافت می کنید، برای پاسخ دادن به آن تنها کافیست تا کلید ویژه روی صفحه کلید را فشار دهید تا میان آنها سویچ کند.

در حالت باز بودن و استفاده، ابعاد این صفحه کلید 295.1x125.3x5.75 میلی متر (طول،عرض، ضخامت) می باشد که با تا کردن، طول آن نصف و ضخامت آن دو برابر می شود که برای حمل مناسب است. از آنجایی که حمل صفحه کلید می تواند با وارد آمدن فشار و ضربه به آن همراه باشد، مایکروسافت به منظور اطمینان بخشی از دوام این محصول، طراحی خاصی را بکار گرفته است که با تا کردن آن، چارچوب آن روی هم جفت می شود و فشارهای وارد آمده بر بدنه، به کلیدها وارد نمی شود. بدنه نیز خود از استحکام کافی برخوردار است.

افزون بر سبک بودن، استحکام و دوام بالا، یک دستگاه قابل حمل می بایست دوام باتری مناسبی نیز داشته باشد. از همین رو مایکروسافت وعده قابل استفاده  بودن به مدت سه ماه با هر بار شارژ کردن را داده است. اگر مایل به تهیه و استفاده از این صفحه کلید هستید، باید گقت که حدود 100 دلار قیمت دارد.

شهر سخت افزار