اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

نهایی‌سازی ویندوز 10 توسط مایکروسافت

۱۴۱۱ شماره اطلاع نامه : نهایی‌سازی ویندوز 10 توسط مایکروسافت ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ نهایی‌سازی ویندوز 10 توسط مایکروسافت نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات نهایی‌سازی ویندوز 10 توسط مایکروسافت

نهایی‌سازی ویندوز 10 توسط مایکروسافت

شنیده‌ها از نهایی‌شدن ویندوز 10 و آماده‌ بودن آن برای انتشار در اواخر ماه جاری میلادی یعنی چیزی کمتر از یک هفته‌ی دیگر، حکایت دارند. مایکروسافت، ویندوز 10 را پس از فرآیند تست و بررسی بسیار منظم و ارائه‌ی بیلدهای متعدد برای جامعه‌ی تست‌کنندگان خود، به منظور انتشار نسخه‌ی نهایی با بیشترین پایداری و کیفیت آماده می‌سازد.

بنا بر گزارش سایت ورج و به نقل از منابع بسیار نزدیک به مایکروسافت، ردموندی‌ها بیلد 10240 را به عنوان نسخه‌ی RTM برای ارائه به تولید کنندگان و سازندگان محصولات سخت‌افزاری، برگزیده‌اند. آنچه مسلم است کار برای ارائه‌ی نزدیک‌ترین نسخه به نسخه‌ی نهایی ویندوز 10 به پایان رسیده و انتظار می‌رود ردموندی‌ها طی چند روز آینده، رسماً خبر انتشار نسخه‌ی RTM از ویندوز 10 را اعلام کرده و آن را به صورت عمومی منتشر کنند. اگر چه به واسطه‌ی فاصله‌ی زمانی اندک با زمان انتشار نسخه‌ی نهایی، می‌توان انتظار داشت مایکروسافت از این کار صرف‌ نظر کرده و بر روی انتشار نسخه‌ی نهایی تمرکز کند.

اگر چه ویندوز 10 قرار است رسماً در تاریخ 29 جولای (تقریباً دو هفته‌ی دیگر) منتشر شود، ولی طبیعی است که کامپیوترهای جدید کمپانی‌های بزرگ، تا چند هفته بعد از آن هم به این سیستم‌عامل مجهز نخواهند شد. به همین منظور ردموندی‌ها کمپین تبلیغاتی جدید را برای مالکان دستگاه‌های ویندوزی قدیمی و جدید به منظور بروزرسانی به ویندوز 10 ایجاد کرده‌اند. مایکروسافت، بیلد 10240 از ویندوز 10 را ابتدا در اختیار جامعه‌ی تست‌کنندگان خود یا همان Insiders قرار خواهد داد تا با تمرکز ویژه‌‌تری ردموندی‌ها را در رفع آخرین ایرادات و نقایص کوچک احتمالی یاری کنند.

انتشار نسخه‌ی RTM همیشه نقطه‌ی عطف و حرکت برجسته‌ی ردموندی‌ها از بیست سال قبل تا کنون بوده، اقدام هوشمندانه‌ای برای مدل‌های جدید ویندوز که از زمان عرضه‌ی ویندوز 95 در پیش گرفته شده و اقدامی در راستای سرویس‌‌دهی بهتر ارزیابی می‌شود. مایکروسافت فرآیند بروزرسانی ویندوز 10 را در آینده نیز با جدیت پی خواهد گرفت، خصوصاً در رابطه با برنامه‌های پیش‌فرض و از پیش‌نصب شده که قدرت و لذت تجربه‌‌ی کار با این سیستم‌عامل را فزونی خواهند بخشید. مایکروسافت کماکان از جامعه‌ی تست‌ کنندگان خود برای بررسی و آزمایش این بروزرسانی‌ها پیش از ارائه‌ی عمومی و در طول ماه‌های آینده بهره خواهد گرفت.

زومیت