اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

AMD مشتری دیگری برای پردازنده های خود پیدا کرد

۱۴۱۷ شماره اطلاع نامه : AMD مشتری دیگری برای پردازنده های خود پیدا کرد ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ AMD مشتری دیگری برای پردازنده های خود پیدا کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات AMD مشتری دیگری برای پردازنده های خود پیدا کرد

AMD مشتری دیگری برای پردازنده های خود پیدا کرد

با اینکه در دنیای کامپیوترها اینتل با پردازنده های خود حکم فرمایی می کند، اما در آن سو رقیب دیرینه، AMD در جبهه کنسول های بازی یکه تازی می کند. نسل اخیر کنسول های بازی ایکس باکس مایکروسافت و پلی استیشن سونی، هر دو مبتنی بر تراشه های ساخت AMD بوده اند و اکنون به نظر می رسد که این کمپانی باز هم در دنیای پر رونق کنسول های بازی برای خود مشتری دیگری یافته باشد.

پیش تر و در ماه دسامبر سال قبل، AMD خبر از توسعه دو تراشه نیمه سفارشی داده بود که بر اساس نیازهای مشتریان می توانستند با انعطاف بالایی سفارشی سازی شوند. به گفته خود AMD، یکی از این تراشه ها برای "دستگاه های فراتر از گیمینگ" ساخته شده است که نشان از بکار گیری آن در کنسول بازی و یا حداقل وسائل مرتبط با گیمینگ است. یکی از این تراشه ها مبتنی بر معماری x86 و دیگری مبتنی بر معماری ARM می باشد. این تراشه ها در واقع واحد پردازشی شتاب یافته یا APU هستند که از دو بخش پردازنده مرکزی (CPU) و پردازنده گرافیکی (GPU) تشکیل شده اند.

بنابراین پتانسیل بالایی برای استفاده در نه تنها کسنول بازی آتی نینتندو، بلکه در کنسول های آتی سونی و مایکروسافت نیز دارند. هم اکنون می دانیم که نینتندو در کنسول بازی آتی خود، از پردازنده گرافیکی ساخت AMD استفاده می کند و طبق شایعات اخیر، پردازنده مرکزی نیز می تواند ساخت همین کمپانی باشد. AMD خود برای سال جاری میلادی به درآمد چند میلیارد دلاری در بازار کنسول ها چشم دوخته است. کنسول بازی آتی نیتندو که از آن با نام NX یاد می شود، سال 2016 عرضه می گردد.

شهر سخت افزار