اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

گزارش مالی ای‌ام‌دی در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۵

۱۴۲۱ شماره اطلاع نامه : گزارش مالی ای‌ام‌دی در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۵ ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ گزارش مالی ای‌ام‌دی در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۵ فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات گزارش مالی ای‌ام‌دی در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۵

گزارش مالی ای‌ام‌دی در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۵

وضعیت بد درآمدی ای‌ام‌دی همچنان ادامه دارد و این کمپانی سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ را با ۱۸۱ میلیون دلار ضرر پشت سر گذاشته است. برای اطلاع از گزارش عملکرد مالی AMD با ما همراه باشید.

کمپانی ای‌ام‌دی که در زمینه‌ی تولید و توسعه‌ی نیمه‌هادی‌ها فعالیت دارد، همچنان با مشکلات شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند. این کمپانی که روزی درآمد بسیار خوبی را از بازار PC داشت از سال‌ها قبل، نبرد حوزه‌ی پردازنده‌های کامپیوتر را به اینتل باخته و سهم بازار بسیار کمی را در اختیار دارد. ای‌ام‌دی در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ تنها ۹۴۲ میلیون دلار درآمد داشته است. با توجه به رکود بازار پی‌سی، فروش CPU/APUهای AMD نیز با کاهش روبرو شده است. درآمد ای‌ام‌دی نسبت به سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۵ حدود ۸ درصد و در مقایسه با همین فاصله‌ی زمانی در سال گذشته، ۳۵ درصد کاهش یافته است.

گزارش مالی ای‌ام‌دی در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ را می‌توان در این اعداد خلاصه کرد:

  • درآمد: ۹۴۲ میلیون دلار
  • سود ناخالص: منفی ۱۳۷ میلیون دلار (ضرر)
  • سود خالص: منفی ۱۸۱ میلیون دلار (ضرر)
  • سود هر سهم: منفی ۰.۲۳ دلار (ضرر سهام‌داران)


حتی بخش پردازنده‌های گرافیکی ای‌ام‌دی نیز وضعیت خوبی ندارد و این بخش نیز با کاهش ۲۹ درصدی فروش روبرو شده است. حال ای‌ام‌دی به سه ماهه‌ی سوم و عرضه‌ی ویندوز ۱۰ چشم دوخته است. ای‌ام‌دی همچنین در تلاش است تا پردازنده‌های جدید خود را بر اساس لیتوگرافی ۲۰ نانومتری و روش جدید FinFET عرضه کند تا شاید گره گشای این کمپانی قدیمی باشد.

زومیت