اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

بروزرسانی های ویندوز 10 به صورت خودکار دانلود و نصب می شوند

۱۴۲۳ شماره اطلاع نامه : بروزرسانی های ویندوز 10 به صورت خودکار دانلود و نصب می شوند ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ بروزرسانی های ویندوز 10 به صورت خودکار دانلود و نصب می شوند نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات بروزرسانی های ویندوز 10 به صورت خودکار دانلود و نصب می شوند

بروزرسانی های ویندوز 10 به صورت خودکار دانلود و نصب می شوند

اگر از آن دست از کاربران ویندوز 7 و 8.1 هستید که با دلایل خود از دریافت و نصب خودکار بروزرسانی های سیستم عامل ممانعت می کردید، با ویندوز 10 مایکروسافت این حق انتخاب را از شما خواهد گرفت. مایکروسافت در نظر دارد تا با اجباری کردن دریافت و نصب بروزرسانی های ویندوز، از ارائه بهترین تجربه ممکن مطمئن شود.

در تفاهم نامه یا شرایط استفاده از سیستم عامل ویندوز 10 آمده است: "سیستم عامل به صورت متناوب به بررسی بروزرسانی های سیستم و اپلیکیشن ها می پردازد و آنها را برای شما دانلود و نصب می کند. با پذیرفتن این بند، شما موافق دریافت این دست از بروزرسانی ها بدون هرگونه اعلان اضافی خواهید بود."

از آنجایی که برخی بروزرسانی های ویندوز برای اعمال به راه اندازی مجدد نیاز دارند، احتمالاً برخی کاربران از دریافت و نصب خودکار بروزرسانی ها خوشنود نخواهند بود. در همین باره مایکروسافت در بیانیه ای به تشریح بیشتر آن پرداخته است:

"در ویندوز 10، بروزرسانی ها به صورت خودکار دانلود و نصب می شوند. در صورتی که برای اعمال آنها به راه اندازی مجدد نیاز باشد، پیامی به کاربر نمایش داده می شود و وی می تواند زمان راه اندازی مجدد دستگاه خود را تعیین کند. تمامی بروزرسانی ها به راه اندازی مجدد نیاز ندارند و بسیاری از آنها می توانند حین استفاده از دستگاه نصب شوند. کاربران نسخه های Pro،Education و Enterprise گزینه های بیشتری در مدیریت بروزرسانی ها و کنترل بر آنها خواهد داشت که شامل تغییر کانال بروزرسانی ها به کانال تجاری می شود."

آن طور که پیداست کاربران خانگی ویندوز 10 کنترلی روی دریافت بروزرسانی ها نخواهند داشت، این اقدام مایکروسافت می تواند در افزایش امنیت کاربران نقش بسیار تاثیر گذاری داشته باشد اما هم زمان مشکلاتی نیز با خود خواهد داشت. این احتمال وجود دارد که همانند گذشته برخی بروزرسانی های ویندوز باعث بروز مشکلاتی شوند و از آنجایی که به صورت خودکار نصب می شوند، مشکلات زیادی را پدید آورند. البته می توان خوشبین بود که مایکروسافت نسبت به گذشته بروزرسانی ها را با دقت بیشتری آزمایش می کند.

در حالی که مایکروسافت تصمیم به بروزرسانی اجباری سیستم عامل خود گرفته است، اپل پیش از دریافت کوچک ترین بروزرسانی، از کاربر درخواست تایید می کند. بارگذاری خودکار بروزرسانی ها می تواند برای ما ایرانیان دردسر ساز باشد، از طرفی غالباً از نسخه های غیرقانونی استفاده می کنیم و از طرف دیگر نیز به دلیل گران بودن اینترنت، دریافت حجم زیادی از بروزرسانی ها می تواند با هزینه زیادی همراه باشد. البته بعید به نظر می رسد که راهکاری برای غیر فعال سازی بروزرسانی خودکار ویندوز 10 یافت نشود.

شهر سخت افزار