اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

مایکروسافت بروزرسانی های امنیتی بسیار مهمی برای ویندوز منتشر کرد

۱۴۳۲ شماره اطلاع نامه : مایکروسافت بروزرسانی های امنیتی بسیار مهمی برای ویندوز منتشر کرد ۱۳۹۴/۰۴/۳۰ مایکروسافت بروزرسانی های امنیتی بسیار مهمی برای ویندوز منتشر کرد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات مایکروسافت بروزرسانی های امنیتی بسیار مهمی برای ویندوز منتشر کرد

مایکروسافت بروزرسانی های امنیتی بسیار مهمی برای ویندوز منتشر کرد

اگر کاربر ویندوز هستید، این آپدیت مهم را فراموش نکنید. یک آپدیت امنیتی برای تمامی ورژن های پشتیبانی شده ویندوز، برای رفع یک نقص که اجازه دسترسی از راه دور و اجرای کد را برای سوء استفاده کنندگان فراهم می کرد.

در حالی که مشخص نیست چه تعدادی از کاربران تحت تأثیر این نقص و آسیب های آن قرار گرفته اند، مایکروسافت رفع آن را بسیار جدی می داند: این به روز رسانی امنیتی، یک آسیب پذیری در مایکروسافت ویندوز را برطرف می کند. در صورتی که کاربر یک سند دستکاری شده خاص را باز کند یا از یک صفحه نا شناس که شامل فونت های تعبیه شده OpenType باشد، بازدید کند، این آسیب پذیری می تواند اجازه اجرای کد از راه دور را فراهم کند. آپدیت امنیتی، این آسیب پذیری را با اصلاح نحوه اداره فونت های OpenType که توسط کتابخانه Windows Adobe صورت می گیرد، از بین می برد.

OpenType فرمتی برای فونت های مقیاس پذیر است که توسط Adobe و Microsoft توسعه داده شده است. با توجه به رایگان بودن این فونت ها، بسیاری از طراحان وب، آن ها را مورد استفاده قرار می دهند. به همین دلیل، هدف مناسبی برای هکرها هستند.

شهر سخت افزار