اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

دنیای اورکلاکینگ در آستانه خوش آمدگویی به مادربرد GIGABYTE Z170-SOC Force

۱۴۳۶ شماره اطلاع نامه : دنیای اورکلاکینگ در آستانه خوش آمدگویی به مادربرد GIGABYTE Z170-SOC Force ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ دنیای اورکلاکینگ در آستانه خوش آمدگویی به مادربرد GIGABYTE Z170-SOC Force فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات دنیای اورکلاکینگ در آستانه خوش آمدگویی به مادربرد GIGABYTE Z170-SOC Force

دنیای اورکلاکینگ در آستانه خوش آمدگویی به مادربرد GIGABYTE Z170-SOC Force

طی دو سال اخیر مادربردهای سری SOC Force کمپانی گیگابایت در بسیاری از رکوردشکنی های دنیای اورکلاکینگ نقش داشته و با برخورداری از مدار تغذیه قدرتمند، اجزای با کیفیت و پایدار در کنار قابلیت های اورکلاکینگ نورآورانه مختلف، همواره کلید دست یابی به رکوردهای متعددی بوده اند. جدیدترین عضو این سری، Z170-SOC Force برای میزبانی از پردازنده های Skylake اینتل و ماژول های حافظه DDR4 و به منظور درهم کوبیدن رکوردها، در آمادگی کامل به سر می برد.

پرچمدار مادربردهای مبتنی بر سوکت LGA1151 گیگابایت کاربران حرفه و خوره های اورکلاکینگ را هدف می گیرد. این برد در فرم فاکتور ATX طراحی شده و از مدار تغذیه قدرتمندی برای تعذیه پردازنده مرکزی و ماژول های حافظه برخوردار است. توان مورد نیاز برد از طریق یک کانکتور 24 پینی ATX و توان پردازنده از طریق یک کانکتور 8 پینی EPS در کنار یک کانکتور 4 پینی ATX تامین می شود. به منظور جریان رسانی هر چه بهتر به کارت های گرافیک قدرتمند امروزی در پیکربندی های چندگانه و ویژه تحت اورکلاکینگ، توان رسانی به شکاف های توسعه توسط یک کانکتور 6 پینی PCIe تقویت می شود.

مدار تغذیه قدرتمند Z170-SOC Force از 24 فاز رگولاتور ولتاژ برای پردازنده مرکزی بهره می گیرد که خنک سازی آن توسط حرارت گیر هیبریدی (ترکیبی) بزرگی صورت می گیرد. این حرارت گیر از پیش برای خنک سازی با مایعات نیز آماده شده است و افزون بر خنک سازی توسط هوا، می توان مایعات را نیز به خدمت گرفت. در کنار سوکت پردازنده چهار شکاف حافظه DDR4 تعبیه شده است که می تواند حداکثر میزبان 64 گیگابایت حافظه رم با فرکانس 3200 مگاهرتز (بدون اورکلاکینگ) باشد.

شکاف های توسعه این برد از چهار PCI-Express 3.0 x16 (با پهنای باند در هر یک از حالت های x16/NC/NC/x4 یا x8/NC/x8/x4 یا x8/x4/x4/x4) و سه PCI-Express 3.0 x1 تشکیل می شود. Z170-SOC Force مجهز به جدیدترین و رایج ترین درگاه های ذخیره سازی می باشد. از دیگر قابلیت های این ابر مادربرد می توان به جدیدترین نسل از سیستم صوتی Amp-Up انحصاری گیگابایت، کنترلر شبکه با سرعت گیگابیتی و کنترل های مختلف اورکلاکینگ بر روی برد PCB اشاره کرد. قیمت یا زمان عرضه این محصول در دست نیست.

شهر سخت افزار