اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

لبخند مادربرد Gaming 3 آتی کمپانی گیگابایت در مقابل دوربین

۱۴۴۱ شماره اطلاع نامه : لبخند مادربرد Gaming 3 آتی کمپانی گیگابایت در مقابل دوربین ۱۳۹۴/۰۵/۰۲ لبخند مادربرد Gaming 3 آتی کمپانی گیگابایت در مقابل دوربین فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات لبخند مادربرد Gaming 3 آتی کمپانی گیگابایت در مقابل دوربین

لبخند مادربرد Gaming 3 آتی کمپانی گیگابایت در مقابل دوربین

همزمان که به رونمایی از پردازنده ها و مادربردهای مبتنی بر پلتفرم Skylake نزدیک می شویم، اولین تصویر از مادربرد آتی Gaming 3 کمپانی گیگابایت منتشر شده است. با اینکه مشخص نیست این محصول مبتی بر کدام چیپ ست از پلتفرم Skylake است، اما با توجه به مشخصات فنی و قابلیت های آن می توان به مدل چیپ ست پی برد.

طراحی این مادربرد در اندازه فرم فاکتور ATX و مبتنی بر سوکت LGA1151 می باشد و از پیکربندی دوگانه کارت گرافیک در حالت SLI و همچنین CrossFireX پشتیبانی می کند. توان برد از طریق یک کانکتور 24 پینی ATX و یک کانکتور 8 پینی EPS تامین می گردد. مدار تغذیه پردازنده از 7 فاز رگولاتور ولتاژ تشکیل شده است. در سمت راست سوکت پردازنده، 4 شکاف حافظه DDR4 جای گرفته که می تواند حداکثر 64 گیگابایت حافظه رم را به صورت دو کاناله فراهم کند. بر روی برد دو شکاف توسعه PCI-Express 3.0 x16 با پهنای باند x8/x8 در حالت بکارگیری هر دو و یک PCI-Express x16 سوم تعبیه شده است که شکاف سوم از چیپ ست اصلی ناشی می شود و پهنای باند آن تنها x4 است.

همچنین 3 شکاف PCI-Express 3.0 x1 دیگر نیز بر روی برد به چشم می خورد. درگاه وسائل ذخیره سازی از دو  M.2، سه SATA-Express 16 Gb/s و شش SATA 6 Gb/s تشکیل شده است. از دیگر درگاه ها می توان به دو USB 3.1، حداقل هشت USB 3.0 و تعدادی USB 2.0/1.1 اشاره کرد. همانند دیگر مادربردهای مخصوص گیمینگ، گیگابایت در این برد نیز سیستم صدای انحصاری AMP-UP خود را با تراشه SNR (نسبت صدا به نویز) 115 دسیبل و مدار ایزوله به خدمت گرفته است. از دیگر مشخصات این سیستم صوتی می توان به پوشش محافظ در برابر میدان مغناطیسی، تقویت کننده هدفون و خازن های مخصوص صدا اشاره کرد. تراشه کنترلر شبکه نیز Killer E2200 است.

این برد مرموز مجهز به بایوس دوگانه انحصاری Dual-UEFI گیگابایت است. از دیگر قابلیت های آن می توان فناوری TurboOverclock+ را برشمرد که همانند یک توربو شارژر سخت افزاری عمل کند و کارایی بالا و پایداری را در کنار اورکلاکینگ آسان به ارمغان می آورد. با اینکه چیپ ست بکارگرفته شده در این برد مشخص نیست، اما به سادگی و از روی قابلیت ها و مشخصات آن می توان به Z170 رسید. این مادربرد عضوی از سری مادربردهای آتی کمپانی گیگابایت خواهد بود و همراه آن کلیدهای رایگانی برای دریافت DLC های بازی World of Tanks ارائه می شود.

شهر سخت افزار