اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

پردازنده های Skylake ماه اکتبر به دنیای نوت بوک ها وارد می شوند

۱۴۶۱ شماره اطلاع نامه : پردازنده های Skylake ماه اکتبر به دنیای نوت بوک ها وارد می شوند ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ پردازنده های Skylake ماه اکتبر به دنیای نوت بوک ها وارد می شوند کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات پردازنده های Skylake ماه اکتبر به دنیای نوت بوک ها وارد می شوند

پردازنده های Skylake ماه اکتبر به دنیای نوت بوک ها وارد می شوند

می دانیم که ابتدا پردازنده های ضریب باز سری K اSkylake در ماه میلادی آینده و طی نمایشگاه Gamescom معرفی می شوند. مدتی پس از آن و طی سه ماهه پایانی سال میلادی جاری، پردازنده های بیشتری از این سری معرفی خواهند شد. به دلیل بهره وری بسیار بالای پردازنده های Skylake از انرژی، مزیت اصلی این نسل متوجه وسائل قابل نظیر نوت بوک ها خواهد بود اما برای دست یابی به آنها، باید مدت بیشتری نسبت به همتایان دسکتاپ منتظر ماند.

با این حال اولین نسخه های نوت بوک Skylake تا پیش از ماه اکتبر سال جاری از راه نخواهند رسید، از این رو نمونه های نوت بوک Skylake با دو ماه تاخیر عرضه می شوند. 18 پردازنده نوت بوک از نسل Skylake طی فصل چهارم سال 2015 به منظور افزایش تقاضا برای نوت بوک ها معرفی می شوند، چرا که کاهش تقاضا برای کامپوترهای خانگی بر روی نوت بوک ها نیز تاثیر گذار بوده است. این وقفه را می توان آرامش پیش از طوفان خواند زیرا بازار فناوری در سراسر دنیا تا زمان عرضه ویندوز 10 طی ماه میلادی جاری و پردازنده های Skylake یک ماه پس از آن، به نوعی استراحت به خود می بیند. پیش بینی می شود که بسیاری از فروشندگان به منظور فروش پردازنده های Haswell فعلی و ویندوز 8.1 اقدامات خاصی را پیش بگیرند و بعداً سراغ ویندوز 10 و Skylake بروند.

مدت کوتاهی پس از عرضه پردازنده های Skylake-K در کنار مادربردهای مبتنی بر چیپ ست Z170 برای کامپیوترهای دسکتاپ، پردازنده های سری Skylake-U جایگزین پردازنده های Broadwell-U در نوت بوک ها و لپ تاپ ها می شوند. مزیت اصلی بکارگیری فناوری 14 نانومتری در بخش وسائل قابل حمل خود را نشان می دهد و افزایش بهره وری از انرژی به کارایی بیشتر پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی در کنار کاهش مصرف انرژی منجر می شود. اینتل خود وعده حدود 30% دوام باتری بیشتر را داده است. به نظر می رسد که پردازنده های Skylake با افزایش کارایی چشمگیری برای کاربران دسکتاپ همراه باشند اما مزیت اصلی از آن کاربران وسائل قابل حمل خواهد بود.

شهر سخت افزار