اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

امروز پر ترافیک‌ترین روز تاریخ اینترنت خواهد بود

۱۴۶۷ شماره اطلاع نامه : امروز پر ترافیک‌ترین روز تاریخ اینترنت خواهد بود ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ امروز پر ترافیک‌ترین روز تاریخ اینترنت خواهد بود نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات امروز پر ترافیک‌ترین روز تاریخ اینترنت خواهد بود

امروز پر ترافیک‌ترین روز تاریخ اینترنت خواهد بود

امروز، روز مایکروسافت است. ویندوز ۱۰ به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸ بدون پرداخت هزینه به ویندوز ۱۰ بروز رسانی می‌شوند. تحلیل‌گران معتقدند که امروز پر ترافیک‌ترین روز در تاریخ اینترنت خواهد بود.

ویندوز ۱۰ سیستم‌عامل تمام و کمال مایکروسافت است که این بار بر پایه‌ی انتقادات و درخواست‌های کاربران توسعه داده شده و از جنبه‌های مختلف شاخص به نظر می‌رسد. در ویندوز ۱۰ شاهد مرورگر جدید، دستیار صوتی، بازگشت منوی استارت و صدها قابلیت جدید یا بهبود یافته هستیم. دن ری‌برن یکی از تحلیل گران موسسه‌‌ی Frost & Sullivan معتقد است که به دلیل حجم بالای ترافیکی که صرف ارتقاء به ویندوز ۱۰ می‌شود، امروز پر ترافیک‌ترین روز اینترنت خواهد بود.

برخی نیز باور دارند که حتی با وجود تدابیری که مایکروسافت برای حجم بالای ترافیک امروز اندیشیده اما، بسیاری برای ارتقاء به نسخه‌ی جدید ویندوز به مشکل برخورد خواهند کرد. بر اساس گزارش‌ها، مایکروسافت ۴۰ ترابیت در ثانیه برای این منظور در سرویس‌های CDN رزرو کرده است. برای مقایسه بهتر جالب است بدانید که اپل برای پوشش زنده‌ی آخرین کنفرانس خود ۸ ترابیت در ثانیه رزرو کرده بود. هر کدام از کاربران ویندوز برای ارتقاء به Windows 10 باید حداقل ۳ گیگابایت دانلود کنند.

زومیت