اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک GTX 970 Twin-Turbo گیگابایت

۱۴۷۰ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک GTX 970 Twin-Turbo گیگابایت ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ کارت گرافیک GTX 970 Twin-Turbo گیگابایت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک GTX 970 Twin-Turbo گیگابایت

کارت گرافیک GTX 970 Twin-Turbo گیگابایت

کمپانی گیگابایت از یک کارت گرافیک دیگر با طراحی سفارشی و مبتنی بر پردازنده گرافیکی GTX 970 پرده برداشت که برای علاقمندان به سبک ها و طراحی های خاص طراحی شده است. با اینکه مدت زیادی از معرفی کارت های گرافیک مبتنی بر این پردازنده گرافیکی می گذرد اما به دلیل قیمت گذاری مناسب و کارایی بالا، هنوز هم یکی از پر فروش ترین کارت گرافیک های گیمینگ هستند.

کارت گرافیک GeForce GTX 970 Twin-Turbo (با مدل: GV-N970TTOC-4GD)، دارای راهکار خنک سازی سفارشی از نوع دمنده می باشد که هوای داخل کیس را از حرارت گیر کارت عبور داده و با خنک سازی اجزای آن، هوای گرم را از پشت کارت و قسمت پنل ورودی/حروجی به بیرون از کیس منتقل می کند. بر خلاف اسم آن، GTX 970 Twin-Turbo تنها دارای یک فن دمنده می باشد اما به گفته خود گیگابایت، آن را به Twin-Turbo (توربو دوقلو) تبدیل می کند، چرا که هوا را از دو طرف کارت (بالا و پایین) به داخل محفظه خنک کننده می دمد. مکش هوا از دو طرف دمنده به لطف برد PCB کوتاه ممکن شده است.

این کارت گرافیک از پیش اورکلاک گشته و فرکانس پایه هسته آن 1101 مگاهرتز می باشد که در حالت بوست به 1241 مگاهرتز می رسد. با این حال فرکانس حافظه همان 7012 مگاهرتز مرجع باقی مانده است. GTX 970 Twin-Turbo در دو گونه از پیش اورکلاک شده و معمولی عرضه می شود که مدل معمولی آن از همان فرکانس مرجع 1076 مگاهرتز پایه و 1216 مگاهرتز بوست انویدیا برخوردار است. توان مورد نیاز کارت از طریق یک کانکتور 8 پینی PCIe تامین می شود و درگاه های خروجی از سه DisplayPort 1.2، یک HDMI 2.0 و یک dual-link DVI تشکیل شده است. انتظار می رود که مدل معمولی این کارت 300 دلار و مدل اورکلاک شده آن 10 دلار بیشتر و 310 دلار قیمت داشته باشد.

شهر سخت افزار