اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

استریم بازی های PC بر روی Xbox One نیز امکان پذیر می شود

۱۴۷۲ شماره اطلاع نامه : استریم بازی های PC بر روی Xbox One نیز امکان پذیر می شود ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ استریم بازی های PC بر روی Xbox One نیز امکان پذیر می شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات استریم بازی های PC بر روی Xbox One نیز امکان پذیر می شود

استریم بازی های PC بر روی Xbox One نیز امکان پذیر می شود

هفته گذشته مایکروسافت پشتیبانی از صفحه کلید و ماوس را به کنسول بازی Xbox One خود افزود اما دلیل و کاربرد آن به درستی مشخص نبود. اکنون به لطف جزئیات ارائه شده از سوی سرپرست بخش کنسول بازی مایکروسافت، آقای فیل اسپنسر، درک بهتری از برنامه های این کمپانی برای کنسول Xbox One در آینده داریم.

به گفته آقای اسپنسر، افزون بر قابلیت استریم بازی کنسول Xbox One بر روی PC، مایکروسافت مشغول دو طرفه سازی این قابلیت است، یعنی بتوان بازی های PC را نیز بر روی Xbox One استریم کرد. به منظور دست یابی به این هدف، می بایست صفحه کلید و ماوس به شکل درستی از سوی کنسول بازی Xbox One پشتیبانی شوند که البته کار ساده ای نیست.

بر سر راه تحقق امکان استریم بازی های PC روی Xbox One، چندین چالش وجود دارد. یکی از این چالش ها به کد در آوردن بازی ها در سمت PC و پهنای باند کافی برای استریم و رمزگشایی آن در سمت کنسول است. این رمزنگاری در حقیقت در سمت PC با چالش زیادی همراه است اما آقای اسپنسر چالش را مثبت خوانده است. به احتمال زیاد این چالش ها از گستره عظیم سخت افزارهای مختلف در سمت PC ناشی می شوند که می بایست مایکروسافت بتواند آنها را برای استریم بازی ها هماهنگ کند. استریم بازی ها از Xbox One به PC که هم اکنون توسط ویندوز 10 پشتیبانی می شود، به مراتب از استریم بازی های PC بر روی Xbox One ساده تر است.

اگر مایکروسافت به امکان استریم بازی های PC بر روی Xbox One در کنار امکان استریم بازی های Xbox One بر روی PC دست یابد، مطمئناً اکوسیستم گیمینگ این کمپانی را تقویت می کند و سرانجام گیمرها به خواسته دیرینه شان می رسند. آقای اسپنسر اذعان داشت که "گیمرها می خواهند بازی ها را بر روی دستگاهی که مایل هستند بازی کنند" و تعامل میان کنسول بازی با PC، کلید دست یابی به این هدف است. در آینده کنسول بازی Xbox One به ویندوز 10 ارتقا می یابد و یا گونه ای مبتنی بر این سیستم عامل عرضه می شود و از این رو امکان تعامل بیشتری میان این دو وجود خواهد داشت.

شهر سخت افزار