اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

هم اکنون ویندوز 10 بر روی بیش از 67 میلیون کامپیوتر نصب شده است

۱۴۸۳ شماره اطلاع نامه : هم اکنون ویندوز 10 بر روی بیش از 67 میلیون کامپیوتر نصب شده است ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ هم اکنون ویندوز 10 بر روی بیش از 67 میلیون کامپیوتر نصب شده است نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات هم اکنون ویندوز 10 بر روی بیش از 67 میلیون کامپیوتر نصب شده است

هم اکنون ویندوز 10 بر روی بیش از 67 میلیون کامپیوتر نصب شده است

چهارشنبه گذشته ویندوز 10 رسماً عرضه شد و این سیستم عامل جدید به مرور در دسترس تمامی کاربران در سراسر دنیا قرار می گیرد. با این حال به دلیل برخی مشکلات ناشی از ناسازگاری درایورها، برخی کاربران دیرتر ویندوز 10 را دریافت می‌کنند. در کنار برخی مشکلات، کاربران سراسر دنیا استقبال فوق العاده ای نسبت به ویندوز 10 از خود نشان داده اند که روز به روز در حال افزایش است.

به تازگی مایکروسافت اعلام کرده بود که تنها طی 24 ساعت از عرضه ویندوز 10، بر روی 14 میلیون دستگاه نصب شده بود، اما اکنون آمار به مراتب هیجان انگیز تر و البته برای مایکروسافت خوش آیند تر هستند. وب سایت Windows Central به نقل از منابع خود در داخل مایکروسافت خبر از نصب ویندوز 10 بر روی 67 میلیون کامپیوتر تا روز 31 ژوئیه داده است که به وضوح دست آوردی شگرف برای مایکروسافت است. مایکروسافت امیدوار است تا سال 2017، ویندوز 10 بر روی 1 میلیارد دستگاه نصب شود.

مطمئناً نصب سیستم عامل جدید تنها پس از گذشت چند روز از زمان عرضه آن بر روی میلیون ها کامپیوتر، دست آورد بزرگی است اما مایکروسافت انتظار دارد که این روند رو به رشد طی ماه های آینده نیز ادامه یابد، چرا که ویندوز 10 در موج های مختلفی و به مرور برای کاربران در سراسر دنیا در دسترس قرار می گیرد و همگی یکباره به این سیستم عامل دسترسی نخواهند داشت.

به منظور اطمینان از بهترین تجربه ممکن با ویندوز 10 و جلوگیری از مشکلاتی که می تواند بر محبوبیت ویندوز جدید اثر بگذارد، مایکروسافت پیش از نصب ویندوز 10 سیستم کاربر را از نظر سازگاری بررسی می کند و در صورت یافتن مشکلات مهم، بروزرسانی به آینده موکول می شود تا ناسازگاری ها و مشکلات در بروزرسانی ها و یا درایورها و نرم افزارهای جدید برطرف شوند.

فرایند نصب ویندوز 10 با جستجوی سیستم توسط ویندوز برای برنامه هایی همراه است که با نسخه جدید سازگاری ندارند و در چنین مواردی، می تواند با توقف نصب همراه باشد. البته در این حالت به کاربر پیامی همراه با لیست برنامه های ناسازگار نمایش داده می شود و وی می تواند تصمیم به ادامه نصب بگیرد.

شهر سخت افزار