اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

هم اورکلاکینگ و هم گیمینگ با مادربرد MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition

۱۴۹۶ شماره اطلاع نامه : هم اورکلاکینگ و هم گیمینگ با مادربرد MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ هم اورکلاکینگ و هم گیمینگ با مادربرد MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات هم اورکلاکینگ و هم گیمینگ با مادربرد MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition

هم اورکلاکینگ و هم گیمینگ با مادربرد MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition

کمپانی MSI در نظر دارد تا دو سری مشهور مادربردهای سری OC و Gaming خود را با محصولات آتی مبتنی بر چیپ ست Z170 در هم آمیزد و مادربردهایی با کاربری دوگانه ارائه کند.

مادربرد Z170 XPower Gaming Titanium Edition اولین مادربردی خواهد بود که قابلیت های اورکلاکینگ را از نیاکان OC و قابلیت های مخصوص گیمینگ را از نیاکان Gaming خود به ارث می برد. این مادربرد دارای رنگبندی بسیار چشم نواز و خیره کننده ای با PCB نقره ای-سفید است که تا بخش حرارت گیرهای مدار تغذیه و چیپ ست اصلی ادامه می یابد. شکاف توسعه PCI-Express 3.0 x16 که از پردازنده ناشی می شود، دارای لبه پلاستیکی با رنگ کرم می باشد که زیبایی آن را بیشتر می کند.

Z170 XPower Gaming Titanium Edition در فرم فاکتور ATX ساخته شده و توان مورد نیاز خود را از ترکیب یک کانکتور 24 پینی ATX، یک کانکتور 8 پینی EPS، یک کانکتور 4 پینی ATX و یک کانکتور 6 پینی PCIe می گیرد و از مدار تغذیه ای با 16 فاز رگولاتور ولتاژ برای تغذیه پردازنده مرکزی برخوردار است. در ساخت مدار تغذیه قدرتمند این مادربرد از خازن های گران قیمت و بادوام تانتالم استفاده شده است. در سمت راست سوکت پردازنده چهار شکاف حافظه DDR4 با پشتیبانی از حداکثر 64 گیگابایت حافظه در پیکربندی دو کاناله جای گرفته است.

شکاف های توسعه از PCI-Express 3.0 x16 تشکیل می شود که سه شکاف از پردازنده مرکزی و شکاف چهارم از چیپ ست اصلی ناشی می شود. بین این شکاف ها، در مجموع سه شکاف PCIe 3.0 x1 نیز تعبیه شده است. درگاه وسائل ذخیره سازی متشکل از دو M.2 با نرخ تبادل 32 Gb/s، دو SATA-Express 16 Gb/s و هشت SATA 6 Gb/s می باشد. درگاه خروجی تصویر از یک DisplayPort و HDMI تشکیل می شود. در پنل ورودی-خروجی نیز چهار درگاه USB 3.1 نوع A و B جای گرفته است. از دیگر قابلیت های کلیدی این مادربرد دو منظوره می توان به تراشه کنترلر شبکه مخصوص گیمینگ Killer E2200 و راهکار صوتی انحصاری MSI AudioBoost 3 اشاره کرد.

یکی از قابلیت های جالب این مادربرد، ماژول قابل جداسازی به نام OC Dashboard می باشد که بر روی آن دکمه ها و کنترل های ویژه اورکلاکینگ قرار گرفته است. این ماژول به هدر هایی که در نزدیک پین های اندازه گیری ولتاژ قرار دارند، متصل می شود و کنترلر بیشتری بر فرآیند اورکلاکینگ را ممکن می کند. در کنار قابلیت های اورکلاکینگ حرفه ای، کاربر قادر به اورکلاکینگ آسان و خودکار تنها با چرخاندن دکمه چرخشی مخصوص می باشد. Z170 XPower Gaming Titanium Edition عضوی از اولین مادربردهای سوکت LGA1151 کمپانی MSI می باشد.

شهر سخت افزار