اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

شیائومی و تولید یک تبلت مجهز به ویندوز 10

۱۴۹۸ شماره اطلاع نامه : شیائومی و تولید یک تبلت مجهز به ویندوز 10 ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ شیائومی و تولید یک تبلت مجهز به ویندوز 10 تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات شیائومی و تولید یک تبلت مجهز به ویندوز 10

شیائومی و تولید یک تبلت مجهز به ویندوز 10

شیائومی با موفقیتی که در بازارها به دست آورده به خوبی اعتماد کاربران را جلب کرده و حالا به فکر طراحی محصولاتی جدید افتاده است. در خبرهای جدید آنچه بیشتر جلب توجه می کند تصمیم این شرکت برای تولید یک تبلت مبتنی بر ویندوز 10 می باشد.

اخبار مایکروسافت و نسخه جدید سیستم عاملش موجی جدید از تمایل شرکت ها برای تولید محصولاتی ویندوزی به راه انداخته است. قابلیت هایی که تا کنون برای ویندوز 10 معرفی شده دلیل محکمی بر این تصمیمات است. در این میان انتظارها از مایکروسافت و سری جدید گوشی های لومیا بالاست، اما شرکت های دیگری همچون ایسر نیز خبر از ارائه گوشی های ویندوزی داده اند.

در یکی از جالب ترین خبرها کمپانی چینی شیائومی وعده تولید یک تبلت مجهز به ویندوز را به کاربران داده است. این در حالی است که اخیرا اطلاعاتی از یک گوشی هوشمند دیگر شیائومی به بیرون درز پیدا کرده بود که با صفحه نمایشی خمیده مانند گوشی هوشمند گلکسی S6 Edge سامسونگ همراه خواهد بود. گوشی هوشمند خمیده و قدرتمند این کمپانی چینی شیائومی با کد Arch معرفی شده است.

بنا به اظهارات آقای Pan Jiutang که یکی از تحلیل گران چینی برجسته در حوزه گوشی های هوشمند می باشد، شرکت چینی شیائومی قصد دارد تا در سه ماهه پیش رو یک تلبت مجهز به سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۰ را روانه بازار کند. پیش بینی شده است که این تبلت نسخه جدیدی از تبلت Mi Pad باشد که در ماه مه سال گذشته عرضه شده بود.

Xiaomi Mi Pad 7.9 البته هنوز مشخص نیست که این تبلت جدید شیائومی از نسخه استاندارد ویندوز ۱۰ استفاده خواهد کرد و یا از نسخه گوشی های هوشمند آن که با نام ویندوز ۱۰ موبایل شناخته می شود، بهره خواهد برد. لازم به ذکر است که خود شرکت مایکروسافت، برای تبلت هایی با اندازه صفحه نمایش بزرگتر یا مساوی ۸ اینچ، استفاده از نسخه استاندارد ویندوز ۱۰ را توصیه می کند.

این تبلت ویندوزی به احتمال فراوان در تاریخ ۱۶ اوت (۲۵ مرداد) در کنار معرفی نسخه جدید رابط کاربری اختصاصی شرکت شیائومی یعنی MIUI، رونمایی خواهد شد. با این حال هنوز شرکت شیائومی این اطلاعات را تایید و یا تکذیب نکرده است و باید تا زمان ارائه اطلاعات دقیق تر در خصوص این محصول منتظر ماند.

جی اس ام آریا