اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

تصاویری از جعبه پردازنده های Skylake درز پیدا کرد

۱۵۰۴ شماره اطلاع نامه : تصاویری از جعبه پردازنده های Skylake درز پیدا کرد ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ تصاویری از جعبه پردازنده های Skylake درز پیدا کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات تصاویری از جعبه پردازنده های Skylake درز پیدا کرد

تصاویری از جعبه پردازنده های Skylake درز پیدا کرد

طی چند نسل اخیر از پردازنده های خود، اینتل همواره طراحی مشابهی را برای جعبه محصولات خود به کار گرفته است، اما اکنون و طبق تصاویری درز پیدا کرده از پردازنده های Skylake، اینتل رنگبندی همیشگی آبی را کنار گذاشته و رنگ های بیشتری را در طراحی جعبه دو پردازنده Core i7-6700K و Core i5-6600K به کار گرفته است.

افزون بر رنگ بندی رنگارنگ، یکی دیگر از تغییرات پردازنده های Skylake نسبت به نسل های پیشین، حذف خنک کننده استوک از جعبه مدل های ضریب باز یا قابل اورکلاک می باشد. البته از آنجایی که این خنک کننده های هیچگاه کارایی قابل قبولی با پردازنده های ضریب باز نداشته اند، عملاً حذف آنها از بسته بندی، اهمیت چندانی ندارد. بنابراین در جعبه دو پردازنده Core i7-6700K و Core i5-6600K، بجز خود پردازنده و قاب طلقی آنها و دفترچه راهنما، چیز دیگری نخواهید یافت.

هر دو پردازنده Core i7-6700K و Core i5-6600K دارای پردازنده گرافیکی مجتمع HD Graphics 530 می باشند و کنترلر حافظه آنها نیز یکسان بوده و از هر دو ماژول های DDR3L و DDR4 پشتیبانی می کند. در حالی که پردازنده های Core i7 این نسل دارای 8 مگابایت حافظه کش و فناوری HyperThreading هستند، پردازنده های سری Core i5 فاقد فناوری HyperThreading بوده و 6 مگابایت حافظه کش دارند. با این حال کلیه پردازنده های Skylake مبتنی بر فناوری ساخت یا لیتوگرافی 14 نانومتری می باشند. انتظار می رود که طی روزهای آینده، شاهد معرفی پلتفرم Skylake باشیم.

شهر سخت افزار