اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

نخستین ساعت هوشمند گرد دنیا با اسلات سیم‌ کارت

۱۵۰۷ شماره اطلاع نامه : نخستین ساعت هوشمند گرد دنیا با اسلات سیم‌ کارت ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ نخستین ساعت هوشمند گرد دنیا با اسلات سیم‌ کارت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات نخستین ساعت هوشمند گرد دنیا با اسلات سیم‌ کارت

نخستین ساعت هوشمند گرد دنیا با اسلات سیم‌ کارت

ساعت های هوشمند جزء محصولات پوشیدنی هستند که با ورودشان به بازار فناوری توانستند توجه کاربران را به سمت خود جلب کنند و فروش خوبی را بدست بیاورند. اکنون تنوع این محصولات بسیار زیاد شده است و کمپانی ها سعی می کنند تا قابلیت های جدیدتری را به این ساعت های هوشمند اضافه کنند.

کمپانی NO.1 پیش از این دو ساعت هوشمند و مقرون به صرفه Sun S2 و G2 را معرفی کرده بود، اکنون سومین ساعت هوشمندش با توانایی پشتیبانی از سیم کارت و کارت حافظه جانبی به صورت همزمان را به زودی وارد بازار خواهد کرد. ساعت هوشمند جدید می‌ تواند تا ۱۶ گیگابایت حافظه کارت MicroSD را پشتیبانی کند و این امکان را می دهد که عکس، آهنگ یا ویدئوهارا ذخیره کنید تا قابل حمل باشد.

بر خلاف بیشتر ساعت های هوشمند، دیگر نیاز نیست که به گوشی برای انجام هر کاری کانکت شود و با پشتیبانی از سیم کارت میکرو، سبب می‌ شود تا بدون نیاز به هیچ گوشی موبایلی، هر کاری می توانید انجام دهید، مثلا زنگ بزنید و صحبت کنید. کلید گرد کنار ساعت را می‌ توانید بچرخانید تا میان منوها گردش کنید، قابلیتی که تا حد زیادی به عملکردی در ساعت هوشمند اپل شبیه می باشد.

این ساعت به نسبت ساعت های قبلی خود مشخصات دیگری هم دارد. یک صفحه نمایش گرد جدید با یک گلوله کوچک صاف در زیر صفحه نمایش که به عنوان حسگر به کار می رود. در ساخت صفحه نمایش از فناوری نانو گلس استفاده شده که آن را بسیار مقاوم در برابر خط و خش می کند و همچنین بدنه استیل دور نمایشگر نیز مقاومت بالایی در برابر ضربات دارد.

این ساعت هوشمند نرم افزارهای عالی را نیز به همراه دارد که کارایی های عالی را به طور مستقل می توانید با آنها انجام دهید. از طریق اپلیکیشن Fundo، ساعت را با گوشی اندرویدی‌ هماهنگ کرده و فعالیت‌ های روزانه‌ را می توانید در گوشی نیز مشاهده کنید. از NO.1 Watch می‌ توان در شمردن گام‌ ها در روز و تنظیم ساعت بیدار باش نیز بهره برد.

محصول پوشیدنی هوشمند جدید نامبر وان، به سنسور UV یا ماورا بنفش نیز تجهیز شده است که با اندازه‌ گیری آن در محیط، در مورد خطراتش هشدار می‌ دهد. اگر گوشی هوشمند خود را گم کرده باشید، ساعت هوشمند NO.1 از طریق نرم افزار Anti Lost آن را پیدا می‌ کند. همچنین می‌توانید با چرخاندن مچ دست، کاری کنید که صفحه نمایش گوشی روشن شود و این کار به دلیل ارتباط ساعت از طریق بلوتوث با گوشی امکان پذیر می باشد. هنوز زمان معرفی این ساعت هوشمند جدید به بازار مشخص نشده است، ولی به احتمال زیاد با قیمتی بین ۶۰ تا ۷۰ دلار در دسترس خرید کاربران قرار خواهد گرفت.

جی اس ام آریا