اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

گیگابایت از مینی پی سی BRIX با چیپ ست Celeron N3000 پرده برداشت

۱۵۱۳ شماره اطلاع نامه : گیگابایت از مینی پی سی BRIX با چیپ ست Celeron N3000 پرده برداشت ۱۳۹۴/۰۵/۱۵ گیگابایت از مینی پی سی BRIX با چیپ ست Celeron N3000 پرده برداشت کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات گیگابایت از مینی پی سی BRIX با چیپ ست Celeron N3000 پرده برداشت

گیگابایت از مینی پی سی BRIX با چیپ ست Celeron N3000 پرده برداشت

کمپانی گیگابایت از اولین مینی پی سی BRIX مبتنی بر چیپ ست Celeron N3000 ساخت اینتل با معماری Braswell پرده برداشت. این تراشه مبتنی بر فناوری لیتوگرافی 14 نانومتری می باشد.

پردازنده دو هسته ای Celeron N3000 مبتنی بر معماری Airmont بوده و فرکانس پایه و بوست آن به ترتیب 1.04 و 2.08 گیگاهرتز می باشد. این پردازنده از فناوری HyperThreading برخوردار است و چهار هسته پردازشی مجازی را به عنوان پردازنده مرکزی ارائه می کند. از دیگر قابلیت های پردازنده Celeron N3000 می توان به یک مگابایت حافظه کش و پردازنده گرافیکی مجتمع نسل هشتم اینتل با 12 واحد اجرایی اشاره کرد. پردازنده مذکور از حافظه رم DDR3L-1600 IMC در پیکربندی دو کاناله پشتیبانی می کند.

ابعاد BRIX ا 56.1x107.6x114.4 میلی متر و یک سیستم نیمه آماده (barebone) می باشد. از این رو کاربر خود می بایست حافظه رم و رسانه ذخیره سازی را تهیه و نصب کند. با اینکه پردازنده این مینی پی سی از رابط حافظه دو کاناله برخوردار است، اما BRIX تنها یک شکاف حافظه DDR3L SO با قابلیت ارائه حداکثر 8 گیگابایت حافظه رم را داراست.

درگاه وسائل ذخیره سازی متشکل از یک شکاف M.2 در هریک از حالت های PCIe 2.0 x2 یا SATA 6 Gb/s و یک درگاه SATA 6 Gb/s می باشد که می توان درایوهای 2.5 اینچی با ضخامت 9 میلی متر را نصب کرد. همچنین یک شکاف کارت حافظه micro-SD نیز تبعیه شده است. درگاه شبکه نیز پهنای باند گیگابیتی را ارائه می کند. درگاه های خروجی تصویر نیز از یک HDMI و یک D-Sub تشکیل شده است. از دیگر قابلیت های این مینی پی سی می توان به صدای دو کاناله با کیفیت HD و چهار درگاه USB 3.0 اشاره کرد.

شهر سخت افزار