اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ASRock مادربردهای سری Z170 خود را معرفی کرد

۱۵۱۸ شماره اطلاع نامه : ASRock مادربردهای سری Z170 خود را معرفی کرد ۱۳۹۴/۰۵/۱۶ ASRock مادربردهای سری Z170 خود را معرفی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ASRock مادربردهای سری Z170 خود را معرفی کرد

ASRock مادربردهای سری Z170 خود را معرفی کرد

با معرفی پردازنده های جدید Skylake و چیپ ست Z170 از سوی اینتل، کمپانی ASRock نیز جدیدترین مادربردهای خود را معرفی کرد که همانند گذشته در سه سری Extreme، Gaming و OC Formula جای می گیرند.

سری Extreme شامل مادربردهای رده بالایی می شود که به طور ویژه ای برای طراحان و خوره های سخت افزار آماده شده است. با چیپ ست جدید Z170، مادربرد +EXTREME پرچمدار این سری خواهد بود. این محصول چهار شکاف توسعه PCIe 3.0 x16 دارد که نه تنها از کارت های گرافیک معمولی، بلکه از کارت های گرافیک حرفه ای مخصوص ایستگاه های کاری نظیر AMD FirePro و Nvidia Quadro پشتیبانی می کند. +EXTREME از نظر درگاه های ارتباطی وسائل ذخیره سازی بسیار غنی است و دارای 10 درگاه SATA3، سه درگاه SATA Express و سه شکاف Ultra M.2 با قابلیت پشتیبانی از کیت U.2 و درایوهای وضعیت جامد سری 750 اینتل برای تشکیل پیکربندی PCIe SSD RAID 0 می باشد.

ازراک مادربرد +Z170 Gaming K6 نیرویی تازه به سری مادربردهای مخصوص گیمینگ خود دمیده است که پرچمدار جدید این سری خواهد بود. افزون بر سه شکاف توسعه PCIe 3.0 x16 برای پیکربندی های چندگانه کارت گرافیک CrossFireX یا SLI، این بار راهکار صوتی آنبورد به نسل جدید Purity Sound 3 ارتقا یافته که عملکرد فوق العاده ای را ارائه می کند و در آزمون Rightmark رتبه "عالی" را کسب کرده است. یکی دیگر از قابلیت های قابل توجه این مادربرد که افتخار اولین در جهان را با خود دارد، پنل جلویی USB 3.1 است. این قابلیت جدید با  مدل های دارای پسوند "+" ارائه می شود. با اینکه درگاه های SATA Expres از همان روز نخست از معرفی کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، اما با درگاه های USB 3.1 ورق برگشته است.

سرانجام به Z170 OC Formula می رسیم که در رنگبندی زرد و مشکی پرچمدار جدید سری مشهور OC Formula خواهد بود. چهار شکاف حافظه رم DDR4 این مادربرد را می توان با فرکانس بالاتر از 4000 مگاهرتز نیز به خدمت گرفت. Z170 OC Formula سه شکاف توسعه PCIe 3.0 x16 و سه شکاف Ultra M.2 برای ایجاد پیکربندی RAID 0 را داراست. اگر از خود می پرسید که پیکربندی PCIe RAID 0 با هفت درایو وضعیت جامد پر سرعت و گران قیمت چه کاربردی دارد؟ پاسخ ساده است؛ "زیرا دیگران نمی توانند به آن دست یابند" و همین خود کافی به نظر می رسد.

شهر سخت افزار