اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

هدفون های بی کیفیت Beats با قیمت نجومی و پر فروش

۱۵۳۳ شماره اطلاع نامه : هدفون های بی کیفیت Beats با قیمت نجومی و پر فروش ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ هدفون های بی کیفیت Beats با قیمت نجومی و پر فروش فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات هدفون های بی کیفیت Beats با قیمت نجومی و پر فروش

هدفون های بی کیفیت Beats با قیمت نجومی و پر فروش

به ندرت پیش می آید که در قطار، هواپیما یا در حال پیاده روی باشید و یکی از همین هدفون های بیتس با لوگوی نمادین «b» را نبینید. این شرکت در حوزه بازاریابی بسیار موفق عمل کرده و به همین خاطر موفق شده که با تولید هدفون هایش سهم قابل توجهی از بازار این محصولات را به خود اختصاص دهد.

اما آیا کیفیت این دستگاه ها به قدری هست که کاربران را مجاب به پرداخت قیمت نجومی ۱۹۹ دلاری کند؟ حقیقت این است که هدفون های Beats by Dre کیفیت پایینی دارند و به خاطر طراحی خاصشان مستعد شکستن هستند. شرکت سازنده در هر کجا که توانسته در هزینه های خود صرفه جویی کرده و با بکارگیری ترفندهایی، محصولی در ظاهر عالی و با کیفیت را به کاربرانش ارائه کرده است.


استفاده از قطعات فلزی برای افزایش وزن

یکی از نکات مهم در رابطه با هدفون های سولوی این شرکت سنگینی و حس قابل توجهی است که در هنگان به دست گرفتن آنها احساس می شود. کمی سنگینی، نوعی حس محکم بودن، دوام داشتن و ارزشمندی را به یک کالا می بخشد و یکی از روش ها برای ایجاد این حس، کاربرد قطعات فلزی برای اضافه کردن وزن به دستگاه است. در این هدفون ها، ۳۰ درصد از وزن دستگاه از چهار قطعه کوچک فلزی حاصل می شود که صرفا برای سنگین شدن هدفون در داخل بدنه قرار گرفته اند.

دو قطعه بزرگ تر نیز از روی ریخته گری شده تهیه گردیده اند. این قطعات شبیه به آنهایی هستند که از طریق قالب گیری تهیه می شوند، منتها هزینه تولیدشان پایین تر است و دوام کمتری هم دارند. اما نکته جالب در اینجا آن است که دو قطعه بزرگ تر، قرینه همدیگر نبوده و در اصل یکی هستند. این یعنی، برای تولید آنها تنها به یک ابزار نیاز خواهد بود و در نتیجه هزینه طراحی ابزارها نیز کم می شود. از طرفی چون تعداد قطعا منحصر بفرد و تک در داخل هدفون با این کار کم می شود، فرایند سر هم کردن دستگاه نیز آسان تر خواهد بود.
 

حداقل میزان استفاده از پیچ

پیچ ها قطعاتی ارزان قیمت هستند اما بستنشان دشوار است و به همین خاطر، تقریبا همه قطعات به کار رفته در این هدفون ها به یکدیگر چسب یا چفت شده اند و به ندرت از پیچ برای اتصالشان استفاده شده است. در نهایت این هنر طراحان شرکت مورد بحث است که وارد عمل شده و از محصولی که صرفا ۱۶٫۸۹۲ دلار تمام می شود، کالایی می سازد که با قیمتی بیشتر از ۱۹۹ دلار به فروش می رود.

برسام