اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

با قابلیت جدید مرورگر Firefox، ناشناس تر از همیشه به وبگردی بپردازید

۱۵۷۵ شماره اطلاع نامه : با قابلیت جدید مرورگر Firefox، ناشناس تر از همیشه به وبگردی بپردازید ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ با قابلیت جدید مرورگر Firefox، ناشناس تر از همیشه به وبگردی بپردازید نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات با قابلیت جدید مرورگر Firefox، ناشناس تر از همیشه به وبگردی بپردازید

با قابلیت جدید مرورگر Firefox، ناشناس تر از همیشه به وبگردی بپردازید

در آخرین نسخه مخصوص توسعه دهندگان مرورگر فایرفاکس، موزیلا چندین قابلیت جدید را افزوده که مهمترین آنها، تجربه وبگردی محرمانه (private) بهبود یافته است. این قابلیت جدید، مانع از ثبت رد کاربران از سوی وب سایت ها می شود و می توان نسبت ناشناس ماندن در وبگردی، بیش از همیشه خوشبین بود.

در نسخه های فعلی و پیشین فایرفاکس، حالت private تنها مانع از ثبت جزئیات و داده های وبگردی کاربر بر روی همان سیستم می شود. اما حالت private جدید مانع از ثبت ردپاها و اطلاعات کاربران از سوی وب سایت ها نیز می شود. با بکارگیری قابلیت جدید در نسخه 42.0a2، فایرفاکس می تواند از ردیابی کاربران توسط وب سایت ها جلوگیری کند. این قابلیت هم چنین می تواند مانع از ثبت و رد گیری کاربر از سوی ابزاری های آمارگیری و شبکه های اجتماعی شود. با این حال از آنجایی که برخی عناصر صفحات اینترنتی را غیر فعال می کند، احتمالاً مشکلاتی را نیز در بارگذاری آنها شاهد باشیم. با فشردن کلید های CTRL+SHIFT+P به صورت همزمان، حالت مذکور با طراحی جدید اجرا می شود.

شهر سخت افزار