اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

جستجو با گوگل این بار در داده های کامپیوتر شخصی شما

۱۵۷۶ شماره اطلاع نامه : جستجو با گوگل این بار در داده های کامپیوتر شخصی شما ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ جستجو با گوگل این بار در داده های کامپیوتر شخصی شما فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات جستجو با گوگل این بار در داده های کامپیوتر شخصی شما

جستجو با گوگل این بار در داده های کامپیوتر شخصی شما

گوگل سال هاست که پادشاه بازار جستجوی آنلاین است و توانسته از این راه به اهداف بسیار بزرگی دست پیدا کند. اما به نظر می رسد آرزوهای گوگل تمامی ندارند و مدیران این کمپانی به دنبال اهداف بیشتری هستند. این هفته پتنت جدیدی از گوگل ثبت شده است که مربوط به ابزار جستجویی همه جانبه است و می تواند به برنامه ها و فابل هایی که شما در کامپیوتر خود ذخیره کرده اید، دسترسی پیدا کند.

پتنت جدید گوگل که با نام "دیتای برنامه های کامپیوتری در نتایج جستجو" به ثبت رسیده است، توانایی های مختلف و گسترده ای از جستجو و همچنین ابزاری برای اجرا کردن برنامه ها را پوشش می دهد. هدف گوگل در اینجا می تواند جستجوی محتوای اپلیکیشن های شما در دستگاه های موبایل و لپ تاپ ها و PC ها باشد که فراتر از جستجو در محتویات موجود در سرویس های Cloud خواهد بود.

این پتنت موارد زیادی از جمله اپلیکیشن های بومی، خدمات از راه دور و برنامه های ثبت شده شامل برنامه های اجتماعی، چند رسانه ای و جهت یابی و پیمایشی را در بر می گیرد. طراحی این ایده به طوری است که جستجو برای عبارتی در ویندوز یا Mac، می تواند نتایجی در سرویس های ابری شما و همچنین در محتویات ذخیره شده در هارد شما داشته باشد، البته این اتفاق با فرض این است که شما اجازه دسترسی به داده های خود را به گوگل داده باشید.

می توان گفت این پتنت گوگل نیز مانند پتنت های دیگر، بیشتر نشان دهنده طرز تفکر این شرکت در راستای اهداف آتی خود است تا اینکه محصولی برای کاربران باشد. گوگل اکنون زیر مجموعه ای از آلفابت است و مهندسان این کمپانی وقت بیشتری برای تمرکز بر روی تکنولوژی هایی دارند که بتواند گوگل را به مشهور ترین شرکت فناوری تبدیل کنند. تمامی افرادی که از سرویس های گوگل استفاده کرده اند، به خوبی می دانند که سیاست گوگل در استفاده از راه های جامع و سفارشی کردن تبلیغات و نتایج جستجو برای هر کاربر، متناسب با نیازهای وی است.

این در حالی است که مایکروسافت و اپل بر روی قابلیت های شخصی سازی بیشتری در سیستم عامل های خود کار کرده اند و این موضوع باعث شده تا گوگل بخواهد خود را با این نوآوری ها همگام سازد و به فکر جایگاه اول این عرصه باشد. قابل ذکر است که استفاده از سرویس های گوگل پس از این، جای نگرانی ندارد و به احتمال بسیار زیادی اجازه گرفتن از شما برای دسترسی به داده هایتان، جزو روال کاری گوگل خواهد بود.

شهر سخت افزار