اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

افزایش کارایی پردازنده های گرافیکی با DirectX 12

۱۵۸۲ شماره اطلاع نامه : افزایش کارایی پردازنده های گرافیکی با DirectX 12 ۱۳۹۴/۰۵/۲۷ افزایش کارایی پردازنده های گرافیکی با DirectX 12 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات افزایش کارایی پردازنده های گرافیکی با DirectX 12

افزایش کارایی پردازنده های گرافیکی با DirectX 12

با عرضه ویندوز 10، گیمرها به بازی های مبتنی بر DirectX 12 و جهش کارایی و بهبود جلوه های بصری چشم دوخته اند. مایکروسافت از مدت ها قبل، وعده افزایش کارایی پردازنده های گرافیکی با DirectX 12 را داده بود و اکنون با عرضه اولین بازی مبتنی بر DirectX 12، لحظات هیجان انگیز محک آن فرا رسیده است.

شاید بازی Ashes of the Singularity به اندازه بازی های راهبردی بی درنگ (RTS) حرف زیادی برای گفتن نداشته باشد اما اولینی است که در کنار DirectX 11، از DirectX 12 نیز پشتیبانی می کند. بنابراین می تواند به گیمرها امکان مقایسه این دو رابط برنامه نویسی را بدهد. وب سایت PC Perspective دست به انجام این بررسی هیجان انگیز زده است و آن طور که پیداست، وعده های مایکروسافت درباره DirectX 12 واقعیت داشت و البته پردازنده های گرافیکی AMD بیشترین بهره را حداقل با این بازی می برند.

در مقایسه صورت گرفته میان دو کارت گرافیک GeForce GTX 980 با Radeon R9 390X، کارت R9 390X در حالت DirectX 11 عملکرد ضعیفی داشته است، اما با تغییر به DirectX 12، نه تنها کارایی R9 390X بیش از 30% افزایش یافته، بلکه GTX 980 را نیز پشت سر گذاشته است. اما یک دلیل برای با تردید نگریستن به این نتایج می تواند بهینه نبودن R9 390X برای DirectX 11 باشد و صرفاً با DirectX 12 عملکرد بهتری ارائه کند.

در بررسی صورت گرفته با این دو پردازنده های گرافیکی در وضوح تصویر هایی که به CPU نیز وابسته هستند، میان پردازنده های مختلفی از هر دو AMD و اینتل، R9 390X با پردازنده های دارای تعداد هسته پردازشی کمتر، کارایی ضعیف تری داشته و با افزایش تعداد هسته های پردازشی، مقداری افزایش کارایی مشاهده شده است. در واکنشی، انویدیا این بازی را برای محک DirectX 12 نا مناسب خوانده است.

شهر سخت افزار