اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

بیلد 10525 ویندوز 10 منتشر شد

۱۵۸۴ شماره اطلاع نامه : بیلد 10525 ویندوز 10 منتشر شد ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ بیلد 10525 ویندوز 10 منتشر شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات بیلد 10525 ویندوز 10 منتشر شد

بیلد 10525 ویندوز 10 منتشر شد

پس از عرضه نسخه نهایی ویندوز 10 در روز 7 مرداد، مایکروسافت یک بار دیگر سراغ برنامه ویندوز اینسایدر رفته و اولین بیلد آزمایشی جدید را با قابلیت هایی که خواست بسیاری از کاربران بوده، منتشر کرده است. بیلد 10525، اولین بیلد پس از عرضه نسخه نهایی ویندوز 10 است که نوید قابلیت های جدید و بهبود های مهمی را به تمامی کاربران این سیستم عامل می دهد.

بیلد 10525 از ویندوز 10، در حال حاضر فقط برای حلقه نخست (سریع) از شرکت کنندگان در برنامه ویندوز اینسایدر در دسترس است و مشخص نیست که برای حلقه کُند نیز عرضه شود. در حال حاضر، مایکروسافت برنامه ویندوز اینسایدر را همانند گذشته و پیش از عرضه نسخه نهایی ویندوز ادامه می دهد، بنابراین حلقه نخست از شرکت کنندگان در آن، پیش از دیگر کاربران بیلد های جدید را دریافت می کنند و زمانی که مایکروسافت مطمئن شود این بیلدها به اندازه کافی پایدار هستند و یا مشکلات اساسی آنها را رفع کند، بیلدهای جدیدی در اختیار دیگر کاربران نیز قرار می گیرد.

این بیلد جدید، قابلیت های انتخاب رنگ جدیدی با خود دارد که به گفته مایکروسافت، امکان سفارشی سازی هر چه بیشتر ویندوز 10 را برای کاربران فراهم می کند. البته این قابلیت به صورت پیش فرض غیر فعال شده است اما می توان آن را از مسیر Settings > Personalization > Colors فعال کرد. افزون بر قابلیت تغییر رنگ نوار عنوان پنجره ها، بیلد جدید در زمینه مدیریت حافظه رم نیز بهبود چشم گیری با خود دارد. در بیلد جدید، مایکروسافت قابلیت جدیدی را به سیستم مدیریت حافظه افزوده است که به استفاده بهینه تر از حافظه رم کمک می کند و کارایی سیستم را افزایش و از تاثیر کمبود حافظه رم بر کارایی سیستم می کاهد.

این قابلیت جدید که خود مایکروسافت از آن به عنوان compression store نام می برد، هنگامی که سیستم با کمبود حافظه رم مواجه شود، بر خلاف مکانیزم سنتی که بخشی از محتویات حافظه رم به دیسک سخت منتقل می شود، بخش هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرند را تا زمان فراخوانی، فشرده سازی می کند. بنابراین از میزان حافظه مصرفی به ازای پردازش ها می کاهد و امکان اجرای روان تر و بهتر برنامه ها را ممکن می کند. بیلد جدید از طریق Windows Update برای شرکت کنندگان در برنامه ویندوز اینسایدر که بیلد های آزمایشی نسخه پیش نمایش ویندوز 10 را دریافت کرده باشند، قابل دسترسی خواهد بود.

شهر سخت افزار