اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

قابلیت جدید پردازنده های Skylake

۱۵۸۵ شماره اطلاع نامه : قابلیت جدید پردازنده های Skylake ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ قابلیت جدید پردازنده های Skylake فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات قابلیت جدید پردازنده های Skylake

قابلیت جدید پردازنده های Skylake

اینتل به تازگی اعلام کرد که پردازنده های Skylake به ویژگی جدیدی مجهز هستند. به وسیله این فناوری جدید، می توان تنها با گفتن جملات "هی کورتانا" یا "کورتانا، بیدار شو" در دستگاهی که مجهز به سیستم عامل ویندوز 10 و یکی از چیپست های جدید اینتل است، این دستگاه را از حالت خواب، بیدار کرد.

با گفتن جملات بالا، صدای شما به وسیله یک پردازنده سیگنال دیجیتال، دریافت می شود و باعث خارج شدن سیستم از حالت خواب یا آماده باش می شود. پس از این مرحله، کورتانا اجرا می شود و شما می توانید هر دستور صوتی دلخواه مانند پخش موسیقی یا ویدیو را به او بدهید. قبلاً نیز قابلیتی شبیه به این، در Xbox One و همچنین اسمارت فون Moto X موتورولا وجود داشت اما پس از مدتی مشخص شد که کاربران ترجیح می دهند به صورت دستی دستگاه خود را روشن کنند تا اینکه بخواهند برای این کار، داد بزنند.

اینتل هنوز مشخص نکرده وضعیت گوش به زنگ بودن برای سیستم چقدر انرژی مصرف می کند و یا چه تأثیری در انرژی مصرفی در حالت خواب دارد. همچنین معلوم نیست برای استفاده از این قابلیت، کاربران به سخت افزار اضافه ای بر روی دستگاه خود نیاز خواهند داشت یا نه. قابل ذکر است که تنها PC هایی که دارای سیستم عامل ویندوز 10 و دستیار صوتی کورتانا باشند، می توانند از این ویژگی بهره ببرند.

شهر سخت افزار