اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

لپ تاپ های VAIO، پاییز امسال در بازار عرضه می شوند

۱۵۸۶ شماره اطلاع نامه : لپ تاپ های VAIO، پاییز امسال در بازار عرضه می شوند ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ لپ تاپ های VAIO، پاییز امسال در بازار عرضه می شوند لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات لپ تاپ های VAIO، پاییز امسال در بازار عرضه می شوند

لپ تاپ های VAIO، پاییز امسال در بازار عرضه می شوند

هنگامی که سونی در اوایل 2014 اعلام کرد که تولید لپ تاپ های سری VAIO را متوقف می کند، بسیاری از طرفداران این محصول، متعجب شدند. اکنون شنیدن خبر بازگشت VAIO به بازار، هر چند بدون مارک سونی، باعث خوشحالی دوستداران این محصول خواهد شد.

کمپانی سونی، VAIO را برای اولین بار در سال 1996 معرفی کرد و به دلیل داشتن طراحی زیبا، مورد توجه قرار گرفت. اما با گذشت زمان، فروش کامپیوترهای سونی به تدریج کاهش یافت تا اینکه در سال 2013، سهم VAIO از بازار جهانی PC، به 1.9 درصد کاهش یافت. سودآوری اندک VAIO برای سونی، باعث شد تا در سال 2014، سونی بخش PC خود را بفروشد. در حال حاضر VAIO به صورت مستقل در ژاپن فعالیت می کند و تا کنون چندین مدل PC را در ژاپن عرضه کرده است. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که لپ تاپ VAIO Z Canvas، قرار است در ماه اکتبر از طریق فروشگاه های مایکروسافت در آمریکا و برزیل، برای فروش عرضه شود.

قیمت این لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز 10، از 2,199 دلار آغاز می شود. با اینکه هنوز جزئیاتی از مشخصات سخت افزاری Z Canvas منتشر نشده، ولی با توجه به نسخه ای که قبلاً در ژاپن عرضه شده، بهره گیری از پردازنده Core i7-4770HQ اینتل و صفحه نمایش 12.3 اینچی، به همراه کیبورد جدا شدنی، جزو مشخصات این لپ تاپ خواهد بود. وایو اعلام کرده است که در کنار مردم عادی، بازار هدف Z Canvas، کارکنان صنایع تولید کننده محتواهای خلاق خواهد بود. این محصول می تواند رقیب آینده برخی تولیدات کنونی، مانند تبلت Surface Pro 3 مایکروسافت باشد. هر چند قیمت اعلام شده برای Z Canvas، از بسیاری محصولات دیگر موجود در بازار، بیشتر است و این موضوع ممکن است برای وایو مشکل ساز شود.

شهر سخت افزار